Зовнішній вигляд студентів – питання для багатьох наболіле, воно особливо актуальне на початку кожного навчального року, коли осіннє сонячне проміння не жаліє власного тепла для землі і на вулиці дуже тепло, навіть спекотно.

Зважаючи на температуру повітря, деякі студенти, особливо юнаки, дозволяють собі приходити до університету в літніх капцях, футболках і навіть у шортах.

Отже, давайте розберемося, яким повинен бути дрес-код.

Основні правила, що формують зовнішній вигляд:

• діловий стиль в одязі означає строгий, підтягнутий вид;
• акуратність, тобто охайний, доглянутий вид (одяг, взуття, волосся, нігті);
• стриманість-помірність в підборі колірних рішень одягу, взуття, аксесуарів;
• стильність-гармонійне поєднання всіх складових одягу, взуття та аксесуарів:
• корпоративність-присутність стилю ділової людини.

Правила дрес-коду для студентів:

Студентський одяг підрозділяється на парадний, повсякденний і спортивний.

Парадний одяг – це одяг ділового стилю. Рекомендовані кольори для костюма: сірий, коричневий, синій, чорний. Сорочка або блуза білого кольору допускається темний низ і світлий верх. Студенти зобов’язані носити парадний одяг в дні проведення урочистих заходів, офіційних свят, іспитів і захисту курсової чи випускної кваліфікаційної роботи. На період проведення святкових, розважальних і спортивно-масових заходів покладаються послаблення у вимогах дрес-коду.

Повсякденний одяг – костюм ділового стилю. Рекомендується однотонний одяг приглушених тонів; допускається клітка, смужка, малопомітний орнамент, джинсовий одяг класичного стилю.

Спортивний одяг – включає спортивний костюм, футболку, шорти, кросівки або кеди. У дні уроків фізичної культури студент зобов’язаний приносити з собою спортивний одяг та взуття.

Діловий стиль студентів передбачає дотримання наступних правил, що стосуються зовнішнього вигляду.

Юнакам рекомендується:

• рубашка або водолазка;
• брюки (класичні джинси);
• джемпер, пуловер, светр, жилет;
• костюм;
• галстук.

Дівчатам рекомендується:

• блузка або водолазка;
• юбка середньої довжини;
• брюки (класичні джинси);
• піджак, жилет, кардиган;
• плаття, сарафан.

В університеті заборонено перебувати:

• в одязі з яскравими нашивками, наклейками і написами слоганами, що закликають до міжнаціональної ворожнечі;
• в блузах, по довжині які не досягають пояса, оголюють живіт, і в напівпрозорих блузах;
• в блискучим або занадто яскравом одязі;
• в брюках із заниженою талією або шароварах;
• в занадто коротких спідницях (довжина спідниці не повинна перевищувати 10 см. від коліна);
• в легінсах без спідниць;
• в блузах з глибоким декольте або з відкритою спиною;
• в шортах, в капрі спортивного або неділового стилю;
• в майках, топах;
• з пірсингом і татуюваннями на відкритих частинах тіла;
• у верхньому одязі, головних уборах у приміщеннях університету.

Охайний, акуратний зовнішній вигляд і діловий стиль одягу розташовують до ділового спілкування, висловлюють повагу один до одного, налаштовують на робочий лад і повноцінний навчальний процес; сприяють підвищенню репутації та утвердження іміджу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, як установи високої культури, моральності і професіоналізму.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»