У день осіннього рівнодення, 22 вересня 2017 р. студенти 11-МБЕЕ, 12-МБЕЕ, 12-ЕЕ та 42-ЕН груп під керівництвом завідувача кафедри «Електротехніка, електромеханіка імені професора В.В.Овчарова», доц. Квітки С.О., куратора кафедри «Електротехнології та теплові процеси» доц. Гулевського В.Б. та кураторів кафедри «Електротехніка, електромеханіка імені професора В.В.Овчарова» доц. Нестерчук Д.М., Постнікової М.В. відвідали сонячну електростанцію «Токмак Солар Енерджи» (с.Нове Токмацького району Запорізької області).
Сумарно станом на 1 червня 2017 р. загальна потужність генерації з використанням альтернативних джерел енергії в Україні склала 1461,7 МВт. Найбільший вклад у розвиток сектора альтернативної енергетики внесли фотоелектричні (сонячні) електростанції.
Роботу станції представляв головний енергетик Горенко І.І. (випускник нашого вишу 1979 р.). Співробітниками станції нам були представлені фотоелектричні панелі, які в автоматичному режимі слідкують за сонячними променями та отримують максимальну кількість сонячної енергії.

Нам презентували унікальну особливість станції, а саме, на одному місці зібрані всі існуючі технології сонячних електричних модулів: полікристалічних, тонко плівкових та монокристалічних. Загальна потужність електростанції дорівнює 10 МВт, в подальшому потужність буде підвищена до 60 МВт, що дозволить повністю забезпечити електроенергією два райони Запорізької області – Токмацький та Оріхівський.

По закінченню екскурсії студенти та викладачі висловили слова подяки керівництву станції (в особі генерального директора Дьяченка О.С.) за організацію цікавої та пізнавальної екскурсії та слова надії, що такі станції стануть реальністю не тільки в м. Токмак, але й в інших районах області та України, так як за альтернативною енергетикою майбутнє!

Староста 11-МБЕЕ групи Халіман Л. та

заступник голови студ.ради енергетичного факультету Федькін В.