З 25 по27 травня 2021 року на базі кафедри вищої математики і фізики Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбулася ІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Розвиток сучасної науки та освіти: реалії, проблеми якості, інновації».

Конференція розпочала свою роботу 25 травня з пленарного засідання, яке проходило у змішаному форматі. Для співробітників ТДАТУ воно відбулося у конференц-залі університету і транслювалося за допомогою сервісу Google Meet для всіх учасників наукового заходу. У своєму вступному слові завідувач кафедри вищої математики і фізики, доктор педагогічних наук, професор Наталя Сосницька зазначила, що до оргкомітету надійшло 87 заявок від науковців Національної Академії Наук України, Національної академії педагогічних наук України, Національної Академії Аграрних Наук України, Академії Наук Вищої Освіти України, науковців та викладачів класичних, технічних, агротехнічних, педагогічних університетів та інших закладів освіти, наукових установ України, Республіки Узбекистан, Азербайджанської Республіки, Республіки Таджикистан, Литви, Мексики.

Зареєстровано 130 учасників, з них: академік Національної Академії Педагогічних Наук України, член-кореспондент Національної Академії Аграрних Наук України, академік Академії Наук Вищої Освіти України, 41 доктор наук, професор, 54 кандидата наук, доцента; 34 здобувачів різних рівнів вищої освіти, викладачів, вчителів.

З нагоди відкриття з вітальним словом до науковців звернувся перший проректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, кандидат технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Олександр Скляр. Він передав всім учасникам конференції вітання від ректора університету, доктора технічних наук, професора, член-кореспондента НААН України, заслуженого працівника освіти України Володимира Кюрчева та побажав всім міцного здоров’я, плідної праці та творчої наснаги. Естафету привітань продовжили проректор з наукової роботи ТДАТУ, доктор сільськогосподарських наук, професор Оксана Єременко та професор факультету обчислювальних наук Заслуженого Автономного університету Пуебла (Мексика) доктор Хосе Італо Кортез.

Далі на пленарному засіданні зі словами привітання та доповідями виступили: академік Національної Академії Педагогічних Наук України, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики НПУ імені М.П. Драгоманова Микола Шут – «Вища освіта України – трансформаційні процеси, проблемні аспекти і перспективи розвитку»; кандидат педагогічних наук, доцент, провідний науковий співробітник відділу біологічної, хімічної та фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, заступник директора з наукової роботи Інституту педагогіки НАПН України Микола Головко – «Реалізація інтегративної функції освітнього стандарту природничої галузі»; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри професійної педагогіки та соціально-гуманітарних наук Льотної академії Національного авіаційного університету (м. Кропивницький) Тетяна Плачинда – «Формування навичок педагогічної діяльності у здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня»; доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри мовної підготовки Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка Ірина Дроздова – «Можливості дистанційної освіти в нових економічних і соціокультурних умовах розвитку суспільства»; доктор фізико-математичних наук, професор, професор кафедри вищої математики і фізики Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Валерій Кідалов – «Гетеропереходи на основі поруватих напівпровідників запрошується».

26 травня 2021 року, враховуючи статус заходу як інтернет-конференції, засідання за проблемними напрямками, а саме фізико-математичні і технічні науки та педагогічні науки, проходили у формі інтерактивного спілкування учасників в режимі online-конференцій на платформі Zoom. Доповіді виголошувалися на п’яти секційних засіданнях.

Особливу зацікавленість та жваве обговорення викликали доповіді «Альтернативна модель професійної підготовки фахівців в умовах глобалізаційних змін» доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ Наталі Сосницької; «Визначення цілей навчання в процесі професійної підготовки майбутнього агроінженера» доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика ТДАТУ Олени Тітової; «Авторський підхід до розроблення завдань відкритої обласної учнівської олімпіади з фізики у Запорізькому національному університеті» доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри загальної та прикладної фізики Запорізького національного університету Андрія Андрєєва, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри загальної та прикладної фізики Запорізького національного університету Наталі Тихонської; «Деформація блочно-структурованої моделі складних конструкцій» доктора технічних наук, професора кафедри програмної інженерії Запорізького національного університету Сергія Чопорова та асистента кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ Лариси Халанчук.

Конференція завершила свою роботу заключним засіданням, яке відбулося 27 травня 2021 року.

З аналізу доповідей на засіданнях, у ході науково-методичних дискусій, обміну думками та усвідомлення того, що глобальна мета професійної підготовки спеціалістів певної галузі знань полягає у забезпеченні засвоєння наукових і прикладних основ відповідних наук на рівні інтелектуального, світоглядного, духовно-культурного та творчого збагачення особистості, учасники конференції обговорили та прийняли ухвалу, що виголошені доповіді відзначалися високим науковим рівнем, відображали нові результати досліджень щодо глобалізаційних змін та викликів сучасного суспільства. Результати наукових досліджень в галузі фізико-математичних та технічних наук відповідають запитам сучасної освіти, вектори розвитку якої орієнтовані на реалізацію інноваційних технологій освітнього процесу як шкільної так і вищої освіти, активного навчання дисциплін загального та професійного блоків навчальних планів професійної підготовки спеціалістів в певних галузях знань й охоплюють широкий спектр теоретичних проблем та практичних і методичних розробок, які набувають особливої актуальності у зв’язку з переходом до нових стандартів освіти в умовах Європейського освітнього простору.

Оргкомітет конференції висловлює щиру подяку співорганізаторам та усім учасникам конференції й налаштований на продовження взаємовигідної співпраці в різноманітних спільних наукових заходах та проектах.

Проведення даного заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого ТДАТУ в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Університету та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Наталя Сосницька,
д.п.н., проф., зав. кафедри вищої математики і фізики,
Наталя Дьоміна,
к. т. н., доцент кафедри вищої математики і фізики,
Альона Дяденчук,
к. т. н., старший викладач кафедри вищої математики і фізики