Проект умов прийому до закладів вищої освіти, що був опублікований для громадського обговорення 15 вересня, не передбачає змін у розрахунку конкурсного бала, на основі якого відбувається вступ до закладів вищої освіти на спеціальності бакалавра.

Згідно з проектом, для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти конкурсний бал має розраховуватись за такою самою формулою, як і у 2020 році.

При розрахунку конкурсного бала мають враховуватись результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (двох у випадку проведення творчого конкурсу) із ваговим коефіцієнтом не менше ніж 0,2, середній бал свідоцтва про повну загальну середню освіту із коефіцієнтом 0,1, бал за успішне закінчення підготовчих курсів із коефіцієнтом 0,05, а також оцінка за мотиваційний лист із коефіцієнтом 0,01.

Усі конкурсні показники оцінюються за шкалою 100-200 балів, а конкурсний бал розраховується як сума всіх конкурсних показників, помножених на відповідні вагові коефіцієнти.

Як і цього року, зарахування балів за мотиваційний лист зможе здійснюватися закладом вищої освіти тільки за умови оприлюднення результатів його оцінювання на веб-сайті закладу вищої освіти до початку основної сесії ЗНО-2021.

Також не зазнав змін розмір додаткового бала призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад в рік вступу з базових предметів під час вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Таким особам додатково буде нараховуватись 10 балів.

Остаточно конкурсний бал буде множитися на регіональний, галузевий та сільський коефіцієнти, серед яких змін зазнав лише регіональний коефіцієнт.

Відповідно, у проекті умов прийому 2021 року, з 1,04 до 1,05 збільшено регіональний коефіцієнт для закладів освіти у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській областях, та з 1,02 до 1,03 у інших регіонах. Для закладів освіти у м.Києві регіональний коефіцієнт не застосовується.

Галузевий коефіцієнт у проекті умов прийому дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка.

Як і під час вступної кампанії 2020 року, сільський коефіцієнт дорівнює 1,02 для осіб, які зареєстровані в селах і здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл. У випадку вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка та на спеціальності галузі знань «Ветеринарна медицина» сільський коефіцієнт дорівнюватиме 1,05.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки планувало збільшити вагу документа про повну загальну середню освіту при вступі до закладів вищої освіти. Про це, під час виступу на Серпневій конференції «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021», сказав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет. За його словами, відповідне рішення мало мотивувати учнів до навчання.

«Маємо на меті збільшення ваги атестату при вступі до закладів вищої освіти, а відтак зростання вмотивованості учнів до навчання в середній школі», – зазначив під час конференції Сергій Шкарлет.

Редакційно-видавничий відділ,
за матеріалами сайту: osvita.ua