Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.

9 листопада 1997 року указом президента «Про День української писемності та мови» було започатковано державне свято День української писемності та мови. Проте з 2023 року, у зв’язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, президент Володимир Зеленський підписав указ №455/2023 про перенесення дати святкування Дня української писемності та мови також на 27 жовтня.

Свято мови відзначали у день пам’яті преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців — «Повісті минулих літ», яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.

У межах тижня української писемності в Україні проходитиме низка заходів. За традицією у День української письменності та мови щорічно проводиться Всеукраїнський радіодиктант. Текст матиме назву “Дороги України”.

Диктант варто сприймати не як екзаменацію знань, а як всесвітній флешмоб, акцію єднання навколо української мови, коли по всій планеті одночасно українці гуртуються навколо рідного слова і у прямому ефірі пишуть радіодиктант.

27 жовтня розпочнеться ХХІV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Мовні змагання розпочинаються саме у День української писемності та мови.

??Друзі, говоримо українською, щоб нас побачив світ, побачив Україну, її духовні та інтелектуальні надбання!

Вчимо українську та шануймо її !