3Минулого тижня центральна площа імені Шевченка, як це стало вже доброю традицією для міста Мелітополя, приймала величезний спортивний форум і був дано старт міжнародній частині щорічних змагань із силового екстриму, який зібрав найсильніших богатирів з різних кінців нашого континенту – в парному чемпіонаті Європи по богатирському багатоборству “Богатирські ігри Ultimate Strong U105” зійшлися 14 велетнів з 7 команд 5 європейських країн (Україна, Англія, Чехія, Польща та Литва) в ваговій категорії до 105 кг. Уже третій рік поспіль Федерація силового екстриму України спільно з міжнародною федерацією Ultimate Strongman проводять самі статусні змагання з богатирського спорту в різних містах нашої країни.

Цього разу честь відкривати сезон випала місту Мелітополь.

Наша країна була представлена відразу трьома збірними – Україна-1, в складі якої був в.о. завідувача кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ, майстер спорту України по пауерліфтингу ГАЗАЄВ ВАЛЕРІЙ НОДАРОВИЧ, Україна-2 (в складі цієї пари також був вихованець ГАЗАЄВА В.Н., магістр ТДАТУ 2019 року СКРИПЧЕНКО ОЛЕКСАНДР (механіко-технологічний факультет) та Україна-3.

Пройшовши виснажливий шлях випробування 5 важкими силовими вправами разом з іншим силачем Андрієм Ананьєвим з м. Харків, ГАЗАЄВ В.Н. посів заслужене І місце, отримавши довгоочікуваний титул чемпіона Європи з богатирського багатоборства в парі у ваговій категорії до 105 кг.

Статистика командної перемоги команди Україна-1:

1) Силова естафета (треба пронести по черзі 20 метрів при ліміті часу в 90 секунд – колодязь (300 кг) + дамбл (90 кг) + кега (100 кг) + покришка (80 кг) – ІІ місце (51,28 секунди). Завдання ускладнювалось ще й тим, що всі ці предмети, крім колодязя, атлетам було потрібно не тільки перенести, але і помістити на платформу висотою 130 см. Перемагала команда, яка швидше за всіх долала цю дистанцію.

2) Гігантський дамбл (почергове підняття 90-кг гантелі за 2 хвилини)  – І місце (поділили з командою Україна-2, піднявши в сумі величезну гантель 15 разів; цей двобій надовго закарбується в пам’яті глядачів грандіозною баталією між цими 2-ма командами!).

3) Естафета оверхед (підняття кулі Атласу (гранітна куля 140 кг) та кеги (100 кг) при ліміту часу в 60 секунд – ІІ місце (18 підйомів в сумі).

4) Прогулянка фермера (перенесення 2 балонів по 130 кг кожен на 80 метрів при ліміту часу в 90 секунд) – ІІ місце (49 секунд).

5) 6 оборотів покришки вагою 360 кг + буксирування 8-тонного автомобіля на 20 метрів при ліміту часу в 120 секунд – ІІІ місце (54,15 секунд).

Вітаємо ВАЛЕРІЯ НОДАРОВИЧА з цією заслуженою та неперевершеною перемогою та черговим титулом чемпіона Європи  в категорії до 105 кг. Бажаємо і надалі продовжувати стару добру традицію досягати неймовірних результатів на терені богатирського багатоборства та силового екстриму!

ІІ місце посіли атлети з Польщі, тоді як УКРАЇНА-2 отримала бронзові медалі континентальної першості. Так що ГАЗАЄВ В.Н. не тільки сам посідає високі місця чемпіонатів різного рангу, але ще і виховує чемпіонів та призерів, серед яких і студенти та випускники ТДАТУ!

19 травня, на ГАЗАЄВА В.Н. чекало нове випробування – гран-прі Франції з богатирського багатоборства в особистому заліку (вагова категорія – до 105 кг). А 1 червня в Угорщині відбудеться командний Кубок Європи з богатирського багатоборства в надважкій вазі (склад команди – 4 чоловіка).

Тож чекаємо на чергові перемоги та особисті рекорди і досягнення! Нехай Ваше працьовитість і завзятість завжди приносять бажаний результат і виводять вас на найвищий рівень. А нагородою нехай буде вам сила духу, здоров’я і краса!

СК “ТДАТУ-Університет”