Наукова бібліотека нашого університету – одна з найбільших бібліотек Запорізького регіону. Вона була заснована в 1932 році на базі бібліотеки заводу-технікуму. В основу колекції лягли книжкові зібрання бібліотеки Мелітопольського комерційного училища, створеного в 1874 році.

Книжковий фонд бібліотеки в перші роки поповнювався за рахунок дарчих надходжень від інших бібліотек і окремих осіб. За 88 років існування бібліотека пройшла довгий шлях становлення, розвитку та модернізації.

Основа будь-якої бібліотеки – її фонди, сучасною мовою – інформаційні ресурси. Фонд друкованих видань бібліотеки складає близько 400 тисяч примірників.

Особлива гордість бібліотеки – фонд рідкісних і цінних видань, що нараховує більше 2500 екземплярів (2086 назв), надрукованих з 1786 р. до 2020 року включно. Ці видання мають наукову, краєзнавчу, поліграфічну та історичну цінність.

Початок створення Колекції рідкісних і цінних видань бібліотеки МІМСГ сягає у 1989 рік. Спочатку було відібрано близько 400 видань. Поступово кількість цінних видань збільшувалася. Принципи відбору розширювалися: до них додалися факсимільні та репринтні видання, мініатюрні книги, сучасні видання, які мають поліграфічну, змістовну, краєзнавчу та інституційну цінність, галузеву спрямованість навчального закладу.

Найбільшу цінність становлять видання дореволюційного періоду (37 назв). Найстаріше видання колекції – П.С. Паллас «Описание растений Российского государства с их изображениями». У 1786 році книгу було видано Академією наук в переведенні на російську мову вченим В. Зуєвим. В основу книги покладено матеріали, зібрані Паласом в експедиції (1768—1774) по вивченню геологічних, мінералогічних, тваринних і рослинних ресурсів Російської імперії.

До цікавих раритетних видань нашого фонду належить повне видання Энциклопедического словаря Брокгауза и Эфрона : [в 86 т.] (СПб,1890-1907 рр.). Словник був найбільшою універсальною енциклопедією Російської імперії, випущений акціонерним видавничим суспільством Ф. А. Брокгауз — І. А. Ефрон. Тільки через 90 років вона була перевидана знову.

До цікавих дореволюційних видань належать 5-т. «Руководство к фармацевтической и медико-химической практике» Х. Хагера (Гагера), видане у 1889 – 1903 роках видавництвом К.Л. Ріккера у Петербурзі.

Більш детально з особливо цінними виданнями можна ознайомитись зі збірки О.М. Білоцька «Золотий фонд наукової бібліотеки»  та відео-презентації «Рідкісні і цінні видання у фондах Таврійського ДАТУ».

Рідкісні і цінні видання. Аграрний напрямок

У відео-презентації подається інформація про фонд рідкісних видань сільськогосподарської тематики. Сільськогосподарська рідкісна книга має особливе значення в Колекції всіх рідкісних видань фонду бібліотеки – вона демонструє розвиток сільського господарства, аграрної науки в певні проміжки часу. Другий розділ відео-презентації присвячений книгам-ювілярам 2020 року.

Наукова бібліотека