Викладачі кафедри вищої математики і фізики – д.п.н., професор, завідувач кафедри Наталя Сосницька, к.т.н., старший викладач Алена Дяденчук, асистент Лариса Халанчук представили наш університет на Міжнародній конференції MEES’21 IEEE 20th International Conference on MODERN ELECTRICAL AND ENERGY SYSTEMS, яка пройшла 21-24 вересня 2021 р. у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського.

Спільну доповідь «Pedagogical Technology of Management of Students’ Educational and Creative Activities in the Process of Professional Training of Engineers» на засіданні секції «Electrical Engineering Education and Education Technologies» було представлено д.п.н., професором Наталею Сосницькою та д.п.н., професором Віктором Нагаєвим (професор кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту ХНТУСГ). Авторами було запропоновано модель педагогічної технології управління розвитком творчого потенціалу майбутніх фахівців з енергетики.

У роботі секції «Simulation in electrical engineering» взяли участь д.п.н., професор Наталя Сосницька, к.т.н., старший викладач Алена Дяденчук та асистент Лариса Халанчук. Науковцями було представлено спільну доповідь «Modeling of solar cells with quantum dots GaN». У доповіді автори зазначили, що створення високоякісних напівпровідникових низькорозмірних гетероструктур, які все ширше застосовуються при виробництві приладів електроніки, є дорогим і трудомістким процесом.

Одним із варіантів вирішення даної проблеми є проведення попередніх чисельних розрахунків параметрів пристроїв із цими структурами та діагностики вже створених пристроїв. Для моделювання стану електрону у низькорозмірній системі, що являє собою пірамідальну квантову точку, науковим колективом запропоновано використовувати систему пакетів програми Scilab та метод структурованих сіток.

Дякуємо організаторам за цікавий та змістовний захід, який є актуальним в сучасних умовах розвитку науки, виробництва та технологій.

Наталя Сосницька,
зав. кафедри вищої математики і фізики