Берег Дніпра вздовж межі міста Нова Каховка штучно укріплений гранітним камінням, серед яких пробиваються понад 1000 джерел («ключів») з питною водою з цілющими властивостями, яка не замерзає навіть взимку.

Під самим містом на глибині близько 45 метрів від поверхні землі простягатися ціле море цілющої прісної води. За даними досліджень, вода не тільки відповідає нормам за всіма показниками, а ще й у декілька разів краща за прийняті нормативи. Це природне багатство треба зберігати, але присутність навіть однієї людини на відпочинку біля річки не минає для довкілля безслідно.

Ущільнюється ґрунт, пресується підстилка, гине підріст; зламана гілка, зарубка чи насічка на стовбурі спричиняють ураження дерев хворобами і шкідниками, а до цього ще треба додати різні види сміття. Звичайно, вплив однієї людини чи групи людей ззовні малопомітний, оскільки поступово все відновлюється до попереднього стану. Та при масовому напливі людей процеси відновлення відбуваються повільніше, ніж процеси руйнування.

Восени студенти групи ЕІ9120 провели екологічну акцію «Живи, струмок, живи!», у результаті якої було очищено три струмки вздовж берегової лінії Дніпра та зібрано сміття.

Напередодні Міжнародного Дня Землі, студенти Новокаховського коледжу повернулися до струмків, щоб знову навести там лад. Той факт, що це є улюбленим місцем відпочинку місцевих, помітно зразу неозброєним оком: берег усіяний сміттям (пластик, бите скло, поліетилен, пляшки та ін.) Загальними зусиллями провели прибирання, позбирали сміття, розчистили струмки. Студенти доклали власних зусиль до загальної справи – чисте довкілля!

Напередодні Міжнародного Дня Землі (22 квітня) вкотре хочеться нагадати: майбутнє нашої планети – справа кожного.

ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ»