Днями викладачем вищої категорії, кандидатом економічних наук Новокаховського фахового коледжу Світланою Ковальовою, було проведено показове заняття на тему: «Безробіття: види, причини та наслідки» з використанням методу «перевернутого класу» у групі ПР1120.

Мета заняття полягала у формуванні у студентів уявлення про безробіття, як макроекономічної проблеми; розгляд розумінь: «безробіття», «робоча сила», «зайняті», «безробітні». Дуже важливо донести до здобувачів освіти про види безробіття і показники вимірювання його рівня, узагальнити та закріпити знання з економічної теорії, підвищити загальний рівень економічної культури студентів спеціальності «Право».

На занятті було апробовано метод «перевернутого класу». Менше теорії – більше практики. Хотілось би підкреслити саме переваги цього методу: студенти опановують теоретичний матеріал не для оцінки, а заради знань, які можуть використати під час виконання творчих та практичних завдань.

Студенти показали вміння вирішувати ситуаційні завдання та розв’язувати задачі з визначення рівня безробіття. Лекція була насичена методичними родзинками: «Квітка проявів безробіття», ситуаційна гра з використанням наочних матеріалів «Види безробіття», аналіз надходжень до бюджету власної родини.

При підбиванні підсумків заняття використовувався навчальний засіб «Три М», що надало можливість визначити вдалі моменти, а також з’ясувати, що для повноти сприйняття теми необхідно відвідати центр зайнятості з екскурсією, що і плануємо здійснити після завершення карантину.

Редакційно-видавничий відділ,
за матеріалами ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ»