2 березня студенти груп 11ПМ і 21ПМ, які навчаються за ОПП «Комп’ютерне проектування та дизайн» спеціальності 131 «Прикладна механіка» разом зі старшими викладачами кафедри ТМКП Юлією Холодняк та Галиною Антоновою відвідали Мелітопольський завод турбокомпресорів.

На сьогоднішній день група компаній «Турбоком» щорічно виробляє понад 45000 турбокомпресорів. Асортимент продукції – 120 моделей для різних видів вантажної, автомобільної, сільськогосподарської і спеціальної техніки. Продукція експортується в 30 країн світу, а колектив групи компаній «Турбоком» налічує понад 500 співробітників.

Промислову екскурсію проводили керівник відділу маркетингу Олександр Ермак та директор по розвитку Константин Горбачев. Перед початком екскурсії студенти пройшли інструктаж з техніки безпеки. Далі студентів провели в конференц-зал, де розповіли про історію підприємства та познайомили з основними видами продукції, яка випускається.

Екскурсія продовжилася по території цеху лиття, де відливаються всі алюмінієві і чавунні деталі турбокомпресорів. Студентам розповіли про повний цикл технології відливання заготовок за допомогою кокільного, кокільно-стрижневого методів, а також методом лиття під тиском, познайомили з програмним забезпеченням, яке використовується для проектування прес-форм.

Наступним етапом екскурсії стало ознайомлення з повним циклом виробництва турбокомпресорів. Особливий інтерес серед студентів викликав підхід до вирішення завдань зворотного інжинірингу та процес створення керуючих програм для 3х та 5-ти координатних фрезерних верстатів з ЧПУ. Виробництво підприємства оснащено сучасним обладнанням від світових брендів: OKUMA, Gildemeister AG, OKK, Goodway, Deckel maho, Fadal.

Протягом екскурсії була можливість поспілкуватися з конструкторами, технологами, дизайнером і фахівцями ІТ-відділу. Студенти цікавилися тим, як відбувається робочий процес, яке програмне забезпечення використовується на підприємстві, тому що розглядають дану організацію як своє майбутнє місце роботи.

Подібні промислові екскурсії дозволяють студентам краще розуміти основи інженерної діяльності в певній галузі, зміцнюють інтерес до майбутньої професії, допомагають закріпити знання і навички, отримані в процесі освоєння різних дисциплін комп’ютерного проектування та дизайну.

Юлія Холодняк, Галина Антонова;
ст. викладачі кафедри технічної механіки та комп’ютерного проєктування ім. В.М. Найдиша