Місто Чорнобиль було засноване за три сторіччя до відкриття Колумбом Америки, задовго до того, як доба Ренесансу та Реформації змінила обличчя Європи.

Понад вісімсот років мешканці міста та його околиць працювали на землі, вирощували жито й картоплю, розводили велику рогату худобу й годували власні родини. Тепер місто порожнє, покинуте, позбавлене людського тепла, оточене мовчазним рудим лісом…

Днями у ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ» відбулось бінарне заняття з екології та української літератури, присвячене 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Конференція складалась із двох блоків: спочатку техногенна катастрофа була розглянута в аспекті екології, а потім – у літературно-мистецькому контексті.

Перший (екологічний) етап складався основних підтем: атомна енергетика України та світу, вплив радіації на організм людини, причини та наслідки аварії на ЧАЕС, сучасний стан зони відчуження. Питання розглядалось із використанням інтелект-карти, створеної в додатку Mindomo. Акцент було зроблено на функціонуванні Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та на сучасному використанні чорнобильської зони.

Другий (літературний) блок розкрив передумови виникнення нової течії – постмодернізму, який пов’язують з вибухом на ЧАЕС. Були охарактеризовані основні риси цього літературного напряму як найяскравішого явища кінця XX – початку XXI сторіччя, виокремлені представники. Виразне читання студентами творів українських поетів (В. Симоненка, П. Тичини, В. Сосюри, Є. Маланюка) про любов до рідного краю надихнуло як самих виконавців, так і всіх присутніх на заході.

Оскільки 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі, рефлексійна вправа «Побажання планеті», яка стала підсумком заняття, доречно підкреслила важливість проблеми збереження навколишнього середовища та формування екологічної свідомості й духовності молодого покоління задля унеможливлення повторення катастроф на нашій планеті.

ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ»