На сьогодні, фінансова інклюзія залишається одним із основних напрямів «Стратегії розвитку фінансового сектору 2025» та дієвим елементом «Стратегії розвитку FinTech 2025».

На найближчі роки, НБУ заплановано:

1. Підвищення доступності та рівня користування фінансовими послугами за допомогою стимулювання розвитку платіжної інфраструктури, особливо у сільській місцевості та на віддалених територіях; зменшення ліміту розрахунків готівкою; створення умов для розвитку віддалених каналів продажу фінансових послуг, тощо.

2. Посилення захисту прав споживачів фінансових послуг через регулювання ринкової поведінки учасників фінансового сектору та забезпечення прозорості інформації щодо фінансових послуг та продуктів.

3. Підвищення рівня фінансової грамотності населення шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів для різних цільових аудиторій на рівні Національного банку України, Міністерства освіти і науки України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондових ринків.

Викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування приєднались до проведення інформаційно-просвітницьких заходів у рамках Міжнародної просвітницької кампанії «Global money week 2021», яка була націлена на підвищення рівня фінансової інклюзії здобувачів вищої освіти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного та учнів загальноосвітніх навчальних закладів Мелітополя.

За результатами просвітницької кампанії, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного отримав від Національного банку України подяку за активну участь у міжнародній кампанії з фінансової обізнаності «Всесвітній тиждень грошей».

Дякуємо всім учасникам заходів! Сподіваємось, що навчання фінансовій грамотності буде поширюватись та проводитись на постійній основі, адже розвиток економіки нашої країни неможливий без фінансово грамотних та заможних громадян.

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування