Галузь тваринництва забезпечує населення країни такими важливими продуктами харчування як молоко, м’ясо, яйця, постачає промисловість деякими видами сировини. Оскільки вказані потреби зростають, то необхідно здійснювати й постійний розвиток галузі тваринництва.

Сучасні тенденції розвитку тваринництва спричинили потребу впровадження системи раціональних принципів виробництва, появу нових функціональних його особливостей.

Дисципліна «Механізація технологічних процесів» є однією з профілюючих, які забезпечують формування комплексу необхідних знань та вмінь у процесі підготовки фахівців за напрямом 6.100101  “Енергетика та електротехнічні системи в агропромисловому комплексі ” у аграрних вищих навчальних закладах.

Метою вивчення дисципліни є набуття знань про будову, принципи роботи, основи теорії і методи розрахунку машин та обладнання для тваринництва з урахуванням агрозоотехнічних, санітарно-ветеринарних, екологічних та техніко-економічних вимог і умов їх роботи.

Для того, щоб визначити ступінь оволодіння необхідними знаннями та навичками студентами четвертого курсу енергетичного факультету, для них було проведено олімпіаду на тему «Машинне доїння корів і первинна обробка молока».

Згідно затвердженого плану на кафедрі «Технічні системи технологій тваринництва» олімпіада була проведена 26 квітня 2017 року доцентом, к.т.н. Болтянською Н.І. В олімпіаді прийняли участь 18 студентів.

Проводилась олімпіада в три етапи. Перший етап полягав у розв’язуванні 25 тестових завдань за тематикою олімпіади. Кожна правильна відповідь оцінювався в 2 бали. На другому етапі учасникам олімпіади було запропоновано розгадати кросворд. Кожне правильно відгадане слово оцінювався в 2 бали. Третій етап полягав у розв׳язуваннні сканвордів за тематикою олімпіади. Кожний правильно відгаданий сканворд оцінювався в 2 бали.

Загальна кількість балів, набраних кожним учасником олімпіади, визначалась додаванням усіх балів отриманих за кожен етап. Переможцями олімпіади стали студенти, які набрали максимальну кількість балів. Переможці серед учасників олімпіади визначались по заповненому протоколу за сумою набраних балів.

За успішну участь у олімпіаді переможці одержали додаткові бали до свого загального рейтингу з дисципліни «Механізація технологічних процесів»:

І-е місце зайняла студентка 31 ЕН групи Гричана А.В. і отримала 20 балів до загального рейтингу з означеної дисципліни.

2-е місце поділили студенти 31 ЕН групи Катеринський М. С. та Кривобоков Є.С. і отримали по 15 балів до загального рейтингу з означеної дисципліни.

За участь у олімпіаді учасники одержали по 5 балів до свого загального рейтингу з дисципліни.