Безымянный7 червня виповнюється 80 років від дня народження Володимира Михайловича Найдиша (1940 – 2007рр.) – Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора технічних наук, професора, академіка, віце-президента Української Асоціації з прикладної геометрії, засновника Мелітопольської наукової школи прикладної геометрії.

Народився Володимир Михайлович 7 червня 1940 року в селі Авдіївка Донецької області. У 1957 році з золотою медаллю закінчив Йовсузьку середню школу (Луганська обл.), а у 1962 році – з відзнакою Мелітопольський інститут механізації сільського господарства. В цьому ж році Володимир Михайлович  розпочав свій трудовий шлях асистентом кафедри нарисної геометрії і машинобудівного креслення МІМСГ.

В 1969 році  захистив кандидатську дисертацію і отримав науковий ступінь кандидата технічних наук.  В 1983 році відбувся захист докторської дисертації на тему «Методы и алгоритмы формирования 5 поверхностей и обводов по заданным дифференциально-геометрическим условиям». Вчене звання професора отримав в 1985 році, а у 1994 році був обраний академіком Академії інженерних наук України.

В різні роки Найдиш В. М. очолював кафедру нарисної геометрії та інженерної графіки, був першим проректором, проректором з наукової роботи ТДАТА

Наука була невід’ємною складовою в діяльності Володимира Михайловича. Найдиш В. М. був віце-президентом «Української асоціації з прикладної геометрії», здійснював керівництво науковою роботою ТДАТА та розробкою перспективних напрямів її розвитку, був науковим керівником державної програми «Моделювання процесів та явищ в АПК».

Під керівництвом Володимира Михайловича була сформована Мелітопольська наукова школа прикладної геометрії, ним запропоновано та розвинуто новий напрямок в прикладній геометрії кривих ліній та поверхонь – варіативне дискретне геометричне моделювання. На цій основі отримуються нові, більш досконалі проектні рішення реальних виробничих проблем моделювання.

Він був членом  докторської спеціалізованої вченої ради при Київському національному технічному університеті будівництва та архітектури (КНУБА). Протягом багатьох років він брав участь у роботі редколегії республіканської збірки «Прикладна геометрія та інженерна графіка». Працюючи на посаді першого проректора ТДАТА, Найдиш В. М. став ініціатором видання фахової наукової збірки «Праці Таврійської агротехнічної академії».

В. М. Найдиш – засновник (1994 р.) і безпосередній організатор проведення щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми геометричного моделювання» (м. Мелітополь), на якій щоразу було представлено близько 160 доповідей.

Під його керівництвом захищено 3 докторських та 10 кандидатських дисертацій, науковий доробок, який представлений в біобібліографічному покажчику наукової бібліотеки, складає понад 200 наукових публікацій, посібників, монографій.

Важко переоцінити значення діяльності Володимира Михайловича  для розвитку вітчизняної науки. Найдиш В. М. є автором вагомих наукових розробок, впроваджених в виробництво у вигляді методик проектування лемішно-відвальних поверхонь, впускних каналів дизельних двигунів; ряду розробок з проектування поверхонь в авіа та автомобілебудуванні та ін.

Колектив університету вшановує пам’ять видатного науковця Володимира Михайловича Найдиша та докладає багато зусиль для подальшого розвитку наукової школи, фундатором якої він був.

Наукова бібліотека