Останнє завершальне засідання вченої ради ТДАТУ в 2022 році відбулося в онлайн-режимі 27 грудня під керівництвом ректора, професора Сергія Кюрчева.

Порядок денний складався з наступних питань:

1 Про підсумки заліково-екзаменаційної сесії у 1 семестрі 2022-2023н.р.;
2 Результати публікаційної активності НПП ТДАТУ в наукометричній базі Scopus;
3 Про функціонування системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в університеті;
4 Різне.

Декани факультетів університету та керівник ННІЗУП доповідали про підсумки заліково-екзаменаційної сесії. Вперше за часи Незалежної України, освітній осінній семестр в Таврійському ДАТУ відбувався поза межами навчальних корпусів і будівель. Через повномасштабне вторгнення рф на територію нашої держави та окупацію Мелітополя, ТДАТУ був тимчасово переміщений до обласного центру. Керівництво і більшість викладачів, співробітників та студентів вимушені були евакуюватися з Мелітополя. Тим не менш, навчальний процес у 1 семестрі пройшов у штатному режимі. Здобувачі показали високі результати заліково-екзаменаційної сесії. По кожній спеціальності показник успішності дорівнює 100%, на високому рівні і якість знань. Проаналізовані результати осіннього семестру, зроблені висновки.

Проректор з наукової роботи Анатолій Панченко оприлюднив результати публікаційної активності НПП ТДАТУ в наукометричній базі Scopus, яка позиціонується видавничою корпорацією Elsevier як найбільша у світі універсальна реферативна база даних.

У 2022 році Таврійський ТДАТУ вперше увійшов до 100 кращих ЗВО і посів 97 позицію у рейтингу Scopus, піднявшись на 12 сходинок. Такий результат став можливим завдяки збільшенню кількості наукових публікацій, цитувань праць науковців ТДАТУ і як результат – зростанню індексу Гірша до 16. Головна задача для науковців ТДАТУ – й надалі продовжувати наукову та публікаційну активність, тим самим – покращувати результат рейтингів.

Перший проректор ТДАТУ Олександр Ломейко доповів про функціонування системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в університеті.

Він зазначив, що метою функціонування системи внутрішнього забезпечення якості є забезпечення і підвищення якості освіти та освітньої діяльності, її відповідності стандартам вищої освіти та міжнародним стандартам, формування в університеті культури якості як основи конкурентоспроможності університету та його випускників.

Одним з основних інструментів моніторингу якості освітніх програм є опитування учасників освітнього процесу і усіх

зацікавлених осіб, а саме:
1. Опитування викладачів щодо освітніх програм;
2. Опитування випускників щодо освітніх програм;
3. Опитування працедавців щодо освітніх програм;
4. Опитування здобувачів вищої освіти щодо:

– якості освітньої програми;
– якості викладання дисципліни;
– академічної доброчесності.

Наприкінці засідання Вченої ради ректор Сергій Кюрчев підбив коротко підсумки 2022 року. Він зазначив, що 2022 – надскладний рік, який ми прожили в умовах широкомасштабної військової агресії рф проти України і окупації наших територій. У цій ситуації, організація освітнього процесу, роботи усіх структур ТДАТУ стало глобальним викликом для усіх нас.

Але ми не здалися: ми тримали наш освітянський фронт, ми гуртувалися і ставали сильнішими:

– Ми завершили навчальний рік, усі випускники отримали дипломи про вищу освіту.
– В надскладних умовах провели Вступну кампанію 2022. Ми вперше працювали у таких екстремальних умовах війни. Однак, завдяки плідній, організованій роботі викладачів та співробітників ТДАТУ, які доклали максимум зусиль у проведенні серед вступників профорієнтаційної, інформаційної роботи у соціальних мережах, телефоном, практично 24/7 – наша дружня університетська родина поповнилася понад 1500 студентами.
– У вересні ми дистанційно розпочали новий 2022/2023 навчальний рік. Сьогодні вже позаду осінній семестр.
– Ми відзначили 90-річчя ТДАТУ, отримали десятки теплих вітань і слів підтримки від колег, випускників, партнерів і друзів. Усі зрозуміли, що ТДАТУ живе, працює, навчає – і це головне.
– Не обійшли наше життя і сумні звістки. Безжалісна війна забрала життя наших студентів і випускників: чудових, молодих, сповнених світлих надій на майбутнє. Пам’ятаємо Антона Кондратенко, студент-маркетолог 3 курсу; Еміра Білялова, 1 курс КН – загинули під час ракетних обстрілів. На фронті загинули наші випускники: Дмитро Закревський, факультет Енергетики, випускник 2021 р.; Артем Типенко, енергетичний факультет, майстер спорту України, випускник 2016 року. Вічна пам’ять..

Цьогорічні новорічно-різдвяні свята ми зустрічаємо в умовах війни. 10 місяців боротьби України за нашу незалежність і свободу. Наша віра і надія на Перемогу додає нам сил. Ворожа орда не переможе незламний український народ, не забере нашу свободу і незалежність, попри постійні обстріли, повітряні тривоги і відсутність світла. У нас сильна мотивація: це наша земля, наше місто, наш Університет!

Наприкінці засідання ректор подякував кожному з викладачів, співробітників і студентів за стійкість духу, відданість Університету і своїй справі. «Усі ми щоденно працюємо на благо рідного ТДАТУ. Єдність, взаєморозуміння, робота всієї потужної команди ТДАТУ дали можливість відповісти на неочікувані і страшні виклики 2022 року. Ми вистояли, ми не втратили віри і мужності! Дякую!» – наголосив ректор.

Ректор привітав всіх колег з Новорічними і Різдвяними святами і побажав міцного здоров’я, Миру і злагоди, добра і терпіння, благополуччя і затишку в родинах!

Віримо, що 2023 рік буде роком Перемоги України.