8 червня Таврійський державний агротехнологічний університет імені Д. Моторного став центром проведення півфіналу грандіозного освітнього проекту «Відкривай Україну» для учнів 7-11 класів. Мелітополь зібрав 27 шкільних команд з усієї Запорізької області, кожній з них треба було презентувати свій соціальний освітній проект та довести його важливість для суспільства. Серед півфіналістів і шість мелітопольських команд.

Освітній хайп відбувся на базі Таврійського ДАТУ. Координатори проекту звернулися до керівництва університету з проханням допомогти з організацією, та були почуті.  Майже місяць весь колектив працював над організаційними питаннями, були визначені місця основних локацій, аби умови перебування під час хайпу були якомога комфортними. Ректор ТДАТУ В.М. Кюрчев наголосив, що дуже важливо дати можливість школярам визначити проблему та командно її реалізувати. Саме так і народжуються лідери.

Проект «Відкривай Україну» стартував восени 2018 року. Взяти в ньому участь могли усі школярі 7-11 класів. Для цього їм треба було створити команду з 10 учасників. Перше завдання, яке організатори поставили перед дітлахами – визначити шкільну проблему, і вирішити її за допомогою дорослих. Наступний етап –  реалізація соціально значущого проекту для свого міста. Презентація цих проектів і відбулася в рамках півфіналу навчального хайпа.

Як зазначила регіональний координатор проекту «Відкривай Україну» Ірина Славова, мета проекту – навчити дітей працювати в команді і вирішувати проблеми спільно, а також  залучаючи батьків, громадськість, представників влади та бізнесу.

Ідеї ​​шкільних проектів були дуже різноманітні. В основному вони пов’язані зі збереженням навколишнього середовища та благоустроєм. Серед тем: прибирання рекреаційних зон і пляжів, створення дитячих майданчиків, облаштування нових скверів.

Начальник Мелітопольського управління освіти Ірина Щербак з гордістю каже, що наше місто бере активну участь у проекті «Відкривай Україну». Проблеми, які відображені в проектах наших школярів дуже актуальні.  Так, наприклад,  команда НВК № 16 облаштувала зону відпочинку в сквері біля автобусної зупинки «Товари для дому». Там встановили лавочки, урни, пісочницю і гойдалки для дітей. Спеціалізована школа № 23 провела для школярів міста захоплюючий інтеркультурний квест.

ЗОШ № 11 презентувала проект «Долоньки доброти»: школярі зав’язали дружбу з вихованцями реабілітаційного центру, протягом року влаштовували для них свята і конкурси. На території ЗОШ № 22 з’явилася затишна кімната з м’яким диваном, де займається інклюзивний оркестр. Учні ЗОШ № 24 власноруч спорудили велопарковку на території школи, і маркували першу велодоріжку у місті. Команда ЗОШ № 14 встановила в міському парку крейдовану дошку, щоб всі жителі міста мали можливість висловитися і бути почутими А безпосередньо в день півфіналу діти пропонували усім бажаючим пройти тест на доброту і пригощали цукерками з передбаченнями.

Після урочистого відкриття хайпу на сцені ЦКіД розпочався пітчинг проектів. Паралельно на території наукової бібліотеки і в холі Центру культури і дозвілля працювали тематичні локації. Учасники проекту могли скуштувати черешню з навчально-дослідного саду ТДАТУ, власноруч приготувати поп-корн, розмалювати кольоровою глазур’ю печиво, визначити якість насіння, побачити, які деталі можна виготовити за допомогою 3-Д принтера та відвідати кімнату жахів школяра.

 Цікавими були Панельна дискусія, тренінг з англійської мови, Алея можливостей  та обговорення тем у форматі «Світове кафе». Родзинкою «Освітнього хайпу» стало тестування нового додатку  «Громада, що навчається» настільної гри-тренінгу «Світ громад» з отриманням сертифікату від Громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший». Ця гра містила складні сценарії  та врахувала такі моменти як: логістика, наочність та самостійність учасників. Її учасники мали можливість покращити навички навчання (критичне та креативне мислення, робота в команді, інформаційна грамотність), життєві навички (гнучкість, ефективність, кооперація та партнерство, ефективна комунікація тощо) та громадські навички (фінансова, податкова та політична грамотність). Гру-тренінг провели: голова правління ГС «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» Тетяна Однорог та заступник голови ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Наталя Іванова.

         Завершальним етапом стало визначення переможців.

ІІІ місце посіла команда ШЛАГБАУМ (ЗОШ-14 Мелітополь) і їх проект «Дошка комунікацій»  щоб кожна людина могла висловити свою думку або мрію. Подарунком для її учасників стали фірмові Еко-сумки «Відкривай Україну».

ІІ місце виборола команда АТБ (НВК-16 Мелітополь).  Її учасники власноруч створили місце для відпочинку з гойдалками у сквері на мікрорайоні. Подарунком стали фірмові кепки «Відкривай Україну».

І місце у команди ЕКОАРТ (школа “Дивосвіт” Мала Білозерка), яка розробила власний герб населеного пункту, він вже красується на в’їзді в місто! Команда отримала фірмові футболки «Відкривай Україну».

Сюрпризом для півфіналістів стало те, що до фіналу, який відбудеться у Києві, поїдуть дві команди, володарі І та ІІ місця.

У номінації “глядацьких симпатій” перемогу здобула команда SMARtTeam (ЗОШ-24 Мелітополь) з їх проектом першої велодоріжки. Ця команда отримала у подарунок величезне лего. Інші команди отримали подарунки у вигляді крутих ігор, грошової підтримки, сертифікату до ресторану від спонсорів.

Вітаємо всіх учасників, які витримали цей довгий шлях, і створили дійсно круті проекти!

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»