27 березня в рамках практичної підготовки з дисциплін «Податкове адміністрування і контроль» і «Облік і звітність в оподаткуванні» магістри і студенти 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» відвідали ДФС у м. Мелітополь.

Олена Миколаївна Конон – завідувач сектору організації роботи Мелітопольської об’єднаної ДПІ розповіла, що зараз в установі відбулися корінні зміни, з’явилось дві організаційні структури: Мелітопольське управління ГУ ДФС у Запорізькій області і Мелітопольська об’єднана державна податкова інспекція.

Мелітопольське управління ГУ ДФС у Запорізькій області зокрема працює з юридичними особами – платниками податків, проводить документальні перевірки.

Мелітопольська об’єднана ДПІ проводить камеральні перевірки, консультації, видача довідок для фізичних осіб і обслуговує платників. Здебільшого працює тільки з фізичними особами.

В Центрі обслуговування платників студентам надали консультацію щодо отримання податкової знижки на навчання і як заповнити Податкову декларацію про доходи та майновий стан.

Студенти відвідали окремі відділи податкової, які адмініструють таки податки, як ПДВ, податок на прибуток підприємств, зокрема на обліку з податку на прибуток в м. Мелітополь стоїть більш як 900 підприємств (платників).

Олена Миколаївна розповіла про існування Електронного кабінету платника, який дозволяє здавати податкову звітність в електронному вигляді, перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків та багато корисної іншої інформації. Для того, щоб мати доступ до Електронного кабінету платника необхідно мати ключі, ЕЦП.

Наостанок студенти відвідали музей, де побачили керівників і структурні підрозділи податкової в минулі роки.

Дякуємо керівництву Мелітопольської об’єднаної державної податкової інспекції, зокрема Олені Миколаївні за проведення екскурсії. Було дуже цікаво і корисно!

к.е.н., доцент кафедри обліку і оподаткування Кучеркова С.О.