Як відомо, успішний вибір професії в значній мірі визначає результати праці, рівень добробуту, сприяє реалізації особистісного потенціалу, а держава отримує максимальну віддачу. Якщо вибір професії молодою людиною зроблено необґрунтовано, помилково, то це може вплинути на якість його навчання у вузі, і в значній мірі знизити його конкурентоспроможність на ринку праці.

У цій ситуації актуально і гостро постає проблема конкретної допомоги молоді в професійному самовизначенні засобами професійної орієнтації. Сьогодні формування психологічної готовності випускників школи до усвідомленого вибору професії, до праці, стало не лише гострою необхідністю, але й багатогранним і складним процесом.

Старший викладач Олена Михайленко кафедри «Технічна механіка та комп’ютерне проектування імені професора В.М. Найдиша» та доцент Наталя Тарусова кафедри «Геодезія та землеустрій» відвідали закріплені за кафедрою ТМКП Василівський район.

Було проведено бесіду з учнями 11-х класів з метою надання інформації про особливості навчання в ТДАТУ:

– Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступня «Світоч» ВРРЗО – 37 випускників;
– Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступня «Талант» ВРРЗО – 23 випускників;
– Балківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 9 учень.

Також відвідали Днепрорудненський професійний ліцей.

У Дніпрорудненської гімназії «Софія» ВРРЗО призначений новий директор – Притула Світлана Олександрівна. Налагоджена співпраця, є план на створення спільного екологічного проекту. В цьому році у гімназії два випускних класи 13 та 31 учень.

В Орлянці викладачів зустрічав директор Дмитро Демешко, який сам є випускником МІМСГу. У 2021 році заклад має 14 випускників.

Для школярів було презентовано структуру Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, зроблено огляд факультетів та спеціальностей, за якими буде проводиться набір абітурієнтів на наступний навчальний рік. Роз’яснено умови вступу на заочне навчання.

Більш детально зупинилися на змінах умов та предметів з ЗНО, які ще потребують затвердження. Викладачі зробили акцент на отримання додаткових балів школярами при участі во Всеукраїнської предметної олімпіади, та домовилися о строках її проведення.

Привітали директорів та колективи закладів з днем працівника освіти. Запросили до ТДАТУ на екскурсію.

Олена Михайленко,
старший викладач кафедри ТМКП