IMG_2272В третій день червня в Таврійському державному агротехнологічному університеті відбулось чергове засідання ректорату. В порядку денному значилися три питання:

– Про результати участі студентів у ІІ етапі Всеукраїнських студентських олімпіад з навчальних дисциплін та спеціальностей у 2018-2019 навчальному році.

– Про результати роботи Центру культури і дозвілля університету у 2018-2019 навчальному році.

– Різне.

В цьому навчальному році студенти Таврійського державного агротехнологічного університету взяли активну участь у ІІ етапі Всеукраїнських студентських олімпіад з навчальних дисциплін та спеціальностей. Як доповів проректор з НПР О.П. Ломейко, у 40 олімпіадах взяли участь 98 студентів. За підсумками ІІ етапу олімпіад наш університет має 29 переможців. В тому числі: диплом І ступеня – 3; диплом ІІ ступеня – 7; диплом ІІІ ступеня – 19.

ІІ тур  Всеукраїнських предметних олімпіад на базі Таврійському ДАТУ проходив на трьох кафедрах: МВЗ, ОПХВ ім. професора Ф.Ю. Ялпачика та Маркетингу.

14-15 травня відбулось урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Експлуатація машин і обладнання». В ньому взяли участь 126 студентів з одинадцяти вищих навчальних закладів. Олімпіада проводилась у два тури. Перший – теоретичний, другий – практичного спрямування. Також в рамках Олімпіади проводились конкурс «Кращий студент-агроінженер України». Примітно, що технічне оснащення для проведення ІІ туру Олімпіади та конкурсу «Кращий студент-агроінженер України» були надані АТ «Ельворті» (м. Кропивницький), делегація якого була присутня під час проведення заходу. За результатами олімпіади, перемогу та диплом І ступеня здобув студент ТДАТУ Костянтин Данюк, а Емілю Халілову дістався диплом ІІІ ступеня.

16-17 травня проходив II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв». У ньому взяли участь понад 100 студентів з 16 закладів вищої освіти України. Учасники змагались у застосуванні здобутих у процесі навчання знань, умінь і навичок, а також у професійній підготовці майбутніх фахівців зі спеціальності ОПХВ.  Наші студенти показали гарний результат. Диплом І ступеня отримав студент групи 12 МБ ГМ Артем Чердаклієв, диплом ІІІ ступеня дістався студенту групи 11 МБ ГМ Дмитру Щербакову.

22-24 травня відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Аграрний маркетинг». Його учасниками стали 118 студентів з 24 закладів вищої освіти України. В процесі роботи учасники вирішували запропоновані конкурсні завдання, які складалися з розв’язання практичних завдань та комп’ютерного тестування. Завдання варіювалися відповідно до освітнього ступеня учасників олімпіади і передбачали інтеграцію комплексу професійних знань, умінь та навичок з аграрного маркетингу. Серед переможців є і студенти ТДАТУ.  Диплом І ступеня дістався Ірині Вовк, а Володимир Бенько отримав диплом ІІІ ступеня.

Ректор ТДАТУ В.М. Кюрчев подякував колективам кафедр за організацію і проведення олімпіад та дав доручення, в наступному навчальному році збільшити кількість олімпіад на базі нашого університету.

В.о. директора ЦКіД університету С.М. Цвігун відзвітувала про роботу за навчальний рік, що минає. Протягом двох семестрів в ТДАТУ було проведено більше 30 заходів різного напрямку. Серед них: святковий День знань  для першокурсників, День відкритих дверей, «Вогонь пам’яті» до Дня визволення Мелітополя від німецько-фашистських загарбників, свято Масляної. Заходи спрямовані на патріотичне виховання студентів: «Свято вишиванки», «Козацькі розваги», «ТДАТУ інтеркультурний», «Мітинг до 9 травня». Розважальні: «Відкрита ліга КВК», «Міс та містер університет», а також багато святкових концертів до знаменних дат. Протягом навчального року, ЦКіД плідно співпрацював зі студентською радою університету, кафедрою суспільно-гуманітарних наук та науковою бібліотекою.

Світлана Миколаївна зазначила, що упродовж навчального року ЦКіД разом зі студентською радою університету, кафедрою суспільно-гуманітарних наук, науковою бібліотекою проводили спільні конкурси, вечори відпочинку, культурно-мистецькі акції, тематичні заходи. Не залишились осторонь і взяли активну участь у святкових заходах міського рівня  – до Дня міста, Дня Європи та Дня вишиванки.

Відзначила С.М. Цвігун і діяльність ЦКіД спрямовану на профорієнтаційну роботу. На сьогоднішній день до Центру культури і дозвілля на заняття приходять близько 70 талановитих вихованців, це учасники основних трьох колективів: вокальний, танцювальний та театральний, а також їх підрозділи: студія сольного співу, чоловіча вокальна група «МЛТ», танцювальний дует «Дзеркало», СТЕМ.

Окрему подяку в сприянні поїздок керівник ЦКіД виказала  ректору університету В.М. Кюрчеву, проректору з НПР О.П. Ломейку та голові профспілкової організації М.В. Андрющенку.

Цього року були зроблені певні кроки для покращення матеріально-технічної бази ЦКіД, придбано 2 радіо мікрофони, 2 мікрофонні стійки, шнури, зарядний пристрій та акумуляторні батареї для мікрофонів, багатофункціональну  переносну акустичну систему, 38 українських вишиванок, що дає змогу вдягнути як хоровий, так і танцювальний колективи.

Ректор Таврійського ДАТУ В.М. Кюрчев дав пораду С.М. Цвігун, готувати до участі в творчих колективах нових вихованців, які вже через рік-два зможуть вийти на сцену.

З усіх питань, які розглядалися на ректораті, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Денис Водоп’янов,начальник РВВ «Агро Таврія»