10 листопада здобувачі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасні тенденції розвитку економіки, фінансів та управління: нові можливості, проблеми, перспективи».

Організаторами конференції виступили:

  • Київський університет імені Бориса Грінченка,
  • Запорізький національний університет,
  • Західноукраїнський національний університет,
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України,
  • Одеський національний економічний університет,
  • Центральноукраїнський національний технічний університет,
  • Американський університет культури та освіти (Ліван),
  • Приватний університет у Лакхнау (Індія),
  • ГО “Асоціація сприяння глобалізації освіти та науки СПЕЙСТАЙМ”.

Здобувачі 3 курсу Аліна Височіна, Марія Ярославська, Аліна Тутова, Анна Чалухіді, Вікторія Сирцова та здобувач 4 курсу Анастасія Маніло під керівництвом к.е.н., доцента Наталії Радченко підготували тези доповідей за напрямком «Фінансова система та інформаційні технології в умовах цифрової трансформації» та приєднались до онлайн-платформи.

На пленарному засіданні відбулися жваві дискусії з проблемних питань, що охоплюють різні сфери економічної та фінансової системи:

Клавдія Дубич, д.н. з держ. упр., професор кафедри охорони здоров’я та публічного адміністрування НУОЗ України імені П.Л. Шупика виступила з доповіддю на тему «Сучасні проблеми публічного управління в економіці в період соціально-економічної кризи» та підняла проблему бідності, безробіття, тінізації ринку праці в Україні; зауважила на тому, що вирішення зазначених проблем є безпосереднім завданням вертикальних та горизонтальних рівнів публічного управління.

В’ячеслав Биковець, генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України (СПМСППУ) звернув увагу учасників конференції на необхідності формування бізнес-асоціацій в системі підтримки і розвитку малого підприємництва в Україні.

Ярослав Юрійчук у своїй доповіді розкрив проблемні питання освітньої політики і забезпечення якості освіти в Україні.

Дмитро Жерліцин, д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної кібернетики Національного університету біоресурсів і природокористування України продемонстрував результати дослідження та визначив динаміку цін на Bitkoin з моменту виникнення фінансового активу; дав оцінку приросту щоденної прибутковості активу; проаналізував показники волатильності та прибутковості інструментів фінансового ринку.

Тетяна Кізима, д.е.н., професор кафедри фінансів імені С.І. Юрія, Західноукраїнський національний університет доповідала про сучасні тренди розвитку фінансової системи України у контексті загальносвітових тенденцій.

Ілона Андрощук, к.е.н., доцент кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Центральноукраїнський національний технічний університет визначила особливості розвитку розумних міст в Україні та обґрунтувала можливості впровадження в Україні зарубіжного досвіду та звернула увагу на те, що в сучасних умовах вкрай важливим є підтримка концепції smart city не лише з позиції брендування міст як цифрових, сучасних та інноваційних, а й як засіб забезпечення їх сталого розвитку за рахунок більш ефективного використання наявних ресурсів, що, в свою чергу, призводить до підвищення рівня комфортності життя, а отже, і забезпечує відповідний якісний рівень.

Наталія Краус, д.е.н., доцент, професор кафедри фінансів та економіки ДННУ “Академія фінансового управління” приділила увагу питанню шерингової економіки та її майбутньому розвитку в соціально-економічному середовищі.

Хуссьен Набулсі з Американського університету культури та освіти (Ліван) у своїй доповіді «The impact of the Lebanese pound break down of the Lebanes economic» оцінив вплив ліванського фунта на руйнування економіки Лівану.

Висловлюємо подяку організаторам конференції. Усі доповіді розкрили актуальні питання сьогодення. Здобувачі отримали для себе багато нової важливої інформації та безцінний досвід в організації наукової роботи та наукових досліджень.

Наталія Радченко
к.е.н., доцент кафедри фінансів, обліку і оподаткування