В Україні розпочато роботу зі створення національної системи рейтингування закладів вищої освіти.

Початком такої роботи став круглий стіл «Проблеми рейтингування закладів вищої освіти України: формування критеріїв оцінки якості освітньої та наукової діяльності».

Організаторами заходу виступили Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

У роботі круглого столу взяли участь керівники провідних українських вишів, представники організацій, які зробили вагомий внесок у рейтингування (Асоціації правників України та сайту Освіта.ua), експерти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Національної академії педагогічних наук, а також представники стейкхолдерів (Української асоціації студентів та Федерації металургів України).

Учасники відзначили, що важливим є розвиток національної системи рейтингування, яка відповідала б засадничим принципам «IREG Observatory».
Така система дозволить університетам, здобувачам освіти й випускникам шкіл визначити сильні та слабкі сторони закладу освіти та його позиції поміж інших закладів країни.

Надалі буде створено робочу групу із залученням представників закладів вищої освіти, що входять до світових рейтингів, представників роботодавців, органів студентського самоврядування та інших зацікавлених сторін щодо напрацювання критеріїв національного рейтингу. Координатором подальшої роботи буде Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.