Нації вмирають не від інфаркту,

спочатку в них відбирають мову.

Ліна Костенко

IMG_20200219_083347«Спілкуйся серцем – спілкуйся українською» – під такою назвою завідувачем кафедри суспільно-гуманітарних наук Максимець О.М. була проведена кураторська година, присвячена Міжнародному дню рідної мови, який святкується 21 лютого.

Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

Слухачами стали студенти механіко-технологічного факультету та їх куратори ЧорнаТ.С, Холодняк Ю.В., Паніна В.В.

Молодь ознайомилася з історією виникнення цього свята, а саме, що Міжнародний день рідної мови був встановлений з метою вшанування пам’яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів.

Далі було зазначено, що українська мова теж досить тривалий період перебувала під забороною чи під утисками, піддавалася репресіям або не мала повноправного державного статусу в тих країнах, до складу яких входили українські землі. І молодь має про це пам’ятати. Адже, саме мова є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет. Втрата мови – то втрата самобутності.

Надалі студенти мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови. Для кращого сприйняття бесіда була проілюстрована прикладами калькування в українській мові, цікавими, колоритними словами, якими можна здивувати друзів.

Сьогодні говорити українською стало не просто модно, а потребою багатьох свідомих громадян. Однак інколи на заваді у нас стоять психологічні бар’єри та страхи. Під час зустрічі студенти мали можливість почути кілька порад, як почати говорити українською в російськомовному середовищі, і головне, як говорити правильно.

На завершення Оксана Миколаївна наголосила на тому, що доля нашої мови залежить лише від нас. Від того, як буде рідне слово бриніти в нашій душі, від того, як ми будемо вболівати за рідне слово та вірити в його чарівну силу. І сьогодні головне завдання для кожного з нас – зберегти для наших нащадків рідну мову, шанувати її і пам’ятати, що «Сильна мова – успішна держава».

Оксана Максимець, зав. кафедри суспільно-гуманітарних наук