Козаки та коні – вірні побратими на все життя. Майстерність верхової їзди допомагала козакам виживати у запеклих боях. Тож, перед тим, як ставати до військової служби на Січі, кожен козак обов’язково мав навчитися їздити верхи.

Для ознайомлення з майстерністю верхової їзди на конях, 20 листопада 2021 року старшини факультетів студентського козачого куреня ТДАТУ разом з методистом наукової бібліотеки Оленою Федоренко, відвідали кінно-спортивний клуб «Свобода» в селі Рівне Мелітопольського району.

У давні часи козаки славилися як спритні вершники, котрі значну частину свого життя проводили в походах. Майстерності козацьких вершників свого часу заздрив навіть Наполеон — мовляв, маючи таких воїнів, він би мав увесь світ.

Верхова їзда на конях – це і в наш час неймовірно цікавий вид активного відпочинку, доступний практично кожному. В Запорізькій області таким видом підприємництва займається Віктор Тихонов з села Рівне Мелітопольського району. Сам Віктор Тихонов 12 років тому закінчив ТДАТУ. Під час навчальної практики за кордоном вперше познайомився з особливостями утримання коней у господарстві. Заснував в селі Рівне кінно-спортивний клуб «Свобода», в якому зараз 11 коней та поні на прізвисько «Пашка».

Студентів ТДАТУ радо зустріла господиня зеленої садиби «Гостини у Валентини» Валентина Єрмак, яка розповіла про козацькі традиції.

Не дивлячись на погоду, катання на конях сподобалося всім без винятку. Ми згодували коням ящик яблук. Олена Федоренко провела майстер-клас з варіння козацького кулішу для дівчат-берегинь студентського куреня.

Гарячий чай з пирогами, смачний козацький куліш – все сприяло гарному настрою та жвавій розмові біля багаття.

Олена Федоренко,
методист наукової бібліотеки ТДАТУ