В суботу, 20 квітня, студенти ТДАТУ прийняли активну участь у відродженні забутих скверу з фонтаном та площі, розташованих на східному виїзді з міста перед заводом «Рефма», названих на честь Дмитра Грищенко.

Колишні заводчани виступили з ініціативою відновити занедбану новими власниками «Рефма» рекреаційну зону.  Мер Мелітополя підтримав ініціативу і вже в суботу, 20 квітня в сквері пройшов масштабний міський суботник.

Відновлювати колишню славу площі імені Грищенко прийшли представники різних поколінь. З граблями і секаторами працювали в зеленій зоні і студенти ТДАТУ – біля 40 осіб, також з нами працювали волонтери педагогічного університету, та колишні працівники «Рефма».

Загалом, близько сотні небайдужих вирішили навести порядок в сквері, який, на жаль, власники «Рефма» просто занедбали. Волонтерам також допомагали комунальники. Вони дробили сухі гілки та вивозили сухе листя.

Організатором суботника виступила член громадянського Ради Лариса Лиган, яка пропрацювала на «Рефма» 15 років. Пенсіонерка зуміла об’єднати заводчан і залучити студентську молодь до доброї справи.

В рамках суботника відновлювали доріжки, очистили територію від порослі, сміття, листя, підстригали кущі. Студенти ТДАТУ були найактивнішими учасниками акції та виконували основну роботу. Цей сквер багато з них бачили лише на фото. У студентства свій погляд на те, як повинна виглядати ця зона відпочинку при в’їзді в місто.

– Ми прийшли відновити цей парк. Раніше бачили його тільки на фото в Інтернеті. Думаємо, тут потрібно відновити фонтан, встановити лавочки та розважальні комплекси для дітей, – таку думку висловили студенти ТДАТУ на камеру міського телебачення.

До відому: Дмитро Грищенко – почесний громадянин Мелітополя присвятив заводу понад чверть століття, довгий час був його директором. Саме в роки керівництва Дмитра Грищенко, на території заводу з’явився свій міні-парк, а також площа і сквер з фонтаном. Щодо фонтана – центр конструкції прикрашає сніжинка – символ холодної пори, і вітрила – це роки розвитку заводу. Міський голова Мелітополя Сергій Мінько дав доручення головному архітектору міста розробити комплексну схему реконструкції площі ім. Грищенко. Разом з заводчанами буде вирішуватися доля фонтана і місце перенесення пам’ятних знаків.

Прес-служба ТДАТУ,

Грицаєнко І.М., пом. ректора з ОВР – учасник акції