2867378У країнах Європейського Союзу Дні Європи відзначаються на початку травня. Вони символізують започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

В Україні День Європи, згідно з Указом Президента від 19 квітня 2003 р., відзначають у третю суботу травня. Цього року він припадає на 21 травня. Протягом останніх років спостерігається активне святкування Дня Європи в України через проведення різноманітних тематичних заходів, причому протягом не одного, а кількох днів.

Щорічно студенти Таврійського державного агротехнологічного університету активно залучаються до святкування Дня Європи в Україні. Цього року кафедра іноземних мов підготувала цікаві та пізнавальні радіопередачі про Європейський Союз. Викладачі кафедри проводять бесіди та міні-конкурси, спрямовані на формування у молоді позитивного іміджу Євросоюзу. Студенти беруть участь у створенні яскравих та інформативних презентацій і постерів з їх подальшим обговоренням іноземними мовами. Знайомство з культурою і цінностями європейських країн відбувається через долучення до загальноєвропейської спадщини. Так, 12 травня студенти ТДАТУ подарували молоді Мелітополя незабутні враження, поставивши на великій сцені п’єсу В.Шекспіра “Romeo and Juliet” мовою оригіналу. Крім того, студенти ТДАТУ мають можливість особисто зануритися в європейську культуру і зсередини побачити діяльність Європейського Союзу, перебуваючи на міжнародних стажуваннях та практиках у європейських країнах.

День Європи є ще однією нагодою для нас, українців, нагадати іншим і підтвердити, що ми – європейська нація.

Цікаві факти про Європейський Союз:

  • До складу Європейського Союзу входять 28 країн: Австрія, Бельгія, Велика Британія, Данія, Німеччина, Греція, Ірландія, Іспанія, Італія. Люксембург, Нідерланди, Португалія, Фінляндія, Франція, Швеція, Кіпр, Чеська республіка, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Болгарія, Румунія, Хорватія.
  • Загальна кількість населення Європейського Союзу становить сьогодні понад півмільярда осіб.
  • Прапор Європи – яскраво-синє полотнище із зображенням у центрі круга із дванадцяти золотих зірок. На тлі блакитного неба західного світу зірки символізують народи Європи в колі, знаку єдності. Число зірок незмінно визначається рівним дванадцяти і символізує досконалість і повноту.
  • In varietate concordia (з лат. Єдність у багатоманітності) — офіційне гасло Європейського Союзу з 2000 року.
  • Гімн Європи — мелодія, створена на основі фінальної частині «Дев’ятої симфонії» Людвіга ван Бетховена, на яку покладено вірші «Оди до радості» Фрідріха Шіллера.
  • Європейський Союз є найпотужнішим міждержавним об’єднанням: він займає перше місце у світі за розмірами ВВП, третє місце за чисельністю населення, сьоме місце за площею, найвищі показники у світі за рівнем якості життя та доходами населення.
  • Майже три чверті бюджету Європейського Союзу спрямовується на сільське господарство та розвиток регіонів ЄС з меншим достатком.
  • Більше мільйона студентів з різних країн скористалися нагодою пройти навчання за кордоном за програмою «Еразмус».
  • Європейський Союз є головним торговим і фінансовим партнером України.

Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Старший викладач кафедри іноземних мов О. О. Кравець