Дата 24 лютого 2022 року назавжди у наших серцях залишиться найстрашнішим днем, вона розділила життя всіх українців на «до» і «після».

Два тяжких роки українці живуть в умовах страшної повномасштабної російсько-української війни. Вранці 24 лютого по території нашої Незалежної України зухвало і віроломно вдарили російські ракети. Ворог розпочав злочину війну проти миру, фундаментальних принципів та норм міжнародного права.

У Мелітополь війна прийшла у її перші хвилини. У звичайний лютневий четвер мелітопольці мирно спали, коли їхній сон перервав потужні вибухи по військовій базі аеродрому, де розміщувалася 25-та транспортна авіаційна бригада.

Вже ввечері 24 лютого військова техніка базувалася на південному в’їзді до нашого Медового міста.

Декілька днів містяни жили у невідомості та розгубленості: як жити далі?

Мелітопольці всіляко чинили спротив російським фашистам, виходили на багаточисельні мітинги, але ворог не хотів відступати.

25 лютого через війну вимушено зупинився освітній процес у закладах освіти, а школярі та студенти відправилися на двотижневі канікули.

У нових реаліях опинився і Таврійський державний агротехнологічний університеті імені Дмитра Моторного. Освітній процес було поновлено у дистанційному режимі, керівництво університету та усі структурні підрозділи працювали у режимі чергування, з метою уникнення мародерства чоловіки виходили на нічне чергування і пильнували за порядком на території ТДАТУ та в навчальних корпусах.

27 травня окупацію в повному масштабі відчув і Таврійський ДАТУ. Під супроводом російських військових до університету вдерлася фейкова «нова влада», яку підтримали викладачі-зрадники, які ще вчора славили Україну. Будівлі навчальних корпусів і гуртожитків разом з документацією та матеріально-технічною базою були захоплені. На базі 5 закладів Запорізької області було створено так званий «Мелітопольський університет імені Макаренка».

ТДАТУ та всі структурні підрозділи, в тому числі і 5 коледжів з окупованих територій, були переміщені до Запоріжжя, а Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ на базу Кропивницького фахового коледжу. Це рішення було складним, але правильним: створення безпечного освітнього середовища та поновлення освітнього процесу в умовах воєнного стану – ці аспекти стали пріоритетними у керівництва університету.

Колективу однодумців ТДАТУ, які залишилися вірними рідній Альма-матер, за два роки війни вдалося не тільки поновити освітній процес, не розгубити здобувачів, а й успішно провести дві вступні кампанії. У 2023 році отримувати вищу освіту у Таврійському ТДАТУ вирішила рекордна кількість здобувачів – до університету вступило більше 2 000 студентів. І це при тому, що вся матеріально-технічна база залишилася в окупованому Мелітополі.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного вистояв і продовжує тримати освітянський фронт. Війна зміцнила колектив та здобувачів ТДАТУ. У темні часи добре видно світлих людей. Сьогодні колектив ТДАТУ саме такий. Сила і витримка колективу вражає!

Шлях до Перемоги важкий. Україна вистояла та продовжує боротьбу за свою Незалежність! ТДАТУ вистояв та для багатьох став прикладом незламності!

Віддаємо шану хоробрості і героїзму ЗСУ, які захищають Україну. Віримо нашим силам оборони, адже на них наша надія!

Віримо у Перемогу та скоріше повернення до рідного, українського Мелітополя.

Вистояли, працюємо, переможемо!