Cybermetrics Lab оприлюднили літній рейтинг Webometrics Ranking of World Universities 2021року. Рейтинг Webometrics з 2004 року досліджує понад 31тис. вишів світу, що мають свої веб-ресурси, з них 316 українських.

Рейтинг Webometrics – це не рейтинг веб-сайтів університетів, це рейтинг університетів. Він використовує як вебометричні, так і бібліометричні (дослідницькі місії) індикатори.

Ranking Web або Webometrics – це найбільший академічний рейтинг ЗВО, що пропонує кожні шість місяців незалежний, об’єктивний, безкоштовний відкритий науковий аналіз для надання надійної, багатовимірної, актуальною і корисною інформацією про ефективність університетів з усього світу.

ТДАТУ посів 45 місце серед українських ЗВО, піднявшись на 9 позицій у порівняні з минулим результатом. Таким чином, у 2021 році Таврійський ДАТУ зберіг високий результат і увійшов до 50 кращих університетів за версією Webometrics.

Висока позиція ТДАТУ є результатом покращення усіх позицій університету у рейтингах, які Webometrics використовує для визначення позицій ЗВО, а саме:

• TRANSPARENT RANKING: Top Universities by Citations in Top Google Scholar profiles – цитування у Google Scholar, де у ТДАТУ 19 місце (+5) з показником 24717 цитувань.
  • TRANSPARENT RANKING of Repositories, де у репозитарія ElarTSATU 25-й позиція, 14 тис. публікацій і це краще на 9 позицій ніж торік.
  • Збільшення показників ТДАТУ у наукометричній базі Scopus – 109 місце (+21).

Усі ці показники вплинули на виміри, які з 2020 року побудовані на підставі трьох індикаторів:
Visibility (Вплив) – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету й кількості доменів, з яких ці посилання надходять (частка – 50%);

Openness (Відкритість) – кількість цитувань дослідників, проіндексованих академічною пошуковою системою Google Scholar див. Прозорий рейтинг   (частка – 10%);

Excellence (or scholar) – кількість наукових статей, що опубліковані авторами університету в журналах за 2015-2019 рр., проіндексованих наукометричною базою Scopus, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у 27 наукових галузях, за версією Scimago Group (частка – 40%).

Аналіз позицій ТДАТУ у Webometrics станом на липень 2021:

• 4890 місце у світовому рейтингу.
  • 1438 місце серед університетів Європи.
  • 45 місце серед університетів України.
  • 2 місце серед аграрних ЗВО України (1- НУБІП, 7 місце).
  • 3 місце серед ЗВО Запорізької області (ЗНУ, ЗНТУ відповідно 27 та 29 місця).

Ольга Білоцька,

відділ інформації та аналітики ЦІТІС