Першого вересня, з нагоди Дня знань і початку навчального року, у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного у змішаному форматі відбулось урочисте засідання під керівництвом ректора Сергія Кюрчева, голови Вченої ради.

В урочистій частині засідання, ректор університету Сергій Кюрчев звернувся до колективу ТДАТУ з вітальним словом.

Сьогодні, коли в історії нашої держави відбуваються драматичні події, йде війна, ніхто з нас не лишається осторонь цих викликів. Викладачі, студенти та співробітники ТДАТУ проявляють патріотичну громадянську позицію. В ці складні часи університет живе, працює і рухається далі. Нам вдалося зберегти найважливіше – єдність духу та віру в Україну, в те, що Мелітополь був, є і буде українським.

Ректор наголосив, що початок нового навчального року дає надію на нові досягнення і окреслює нові горизонти для кожного з нас. Важливе завдання нашого університету – віднайти талант у студентів, підтримувати їхні творчі здібності та підготувати високопрофесійних фахівців, які в подальшому будуть працювати на благо нашої рідної України

Наше свято знань ми зустрічаємо новими успіхами університету у науково-дослідній, освітній, соціальній та інших сферах діяльності, підтвердженням яких є підвищення позицій закладу у престижних світових рейтингах.

ТДАТУ представлений у 5 міжнародних і 3 національних рейтингах. У 2022 році ТДАТУ серед 312 університетів України посідає наступні місця:

• Webometrics – 53
  • TRANSPARENT RANKING:Top Universities by Google Scholar Citations – 22
  • TRANSPARENT RANKING: Top Repositories – 25
  • UniRank University – 18
  • SCOPUS – 97
  • ТОП-200 УКРАЇНА – 70
  • Консолідований рейтинг ЗВО – 101
  • Винахідницька діяльність – 2

ТДАТУ у всіх рейтингах входить до ТОП-100 найкращих, а у винахідницької діяльності вже багато років є традиційно лідером рейтингу.

Популярність університету у соціальних мережах сьогодні дуже важлива! ТДАТУ впевнено очолює рейтинг університетів України у YouTube – 1 місце; Instagram – 49; Twitter – 48; Facebook – 73. Ці досягнення – результат невпинної натхненної праці всього колективу.

Друга частина засідання Вченої ради проходила за наступним порядком денним:

1.Розгляд атестаційної справи доктора філософії в галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки ШЛЄІНОЇ Людмили Іванівни щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі суспільно-гуманітарних наук.

1. Про затвердження плану роботи вченої ради на 1 семестр 2022-2023 навчального року.
  2. Про внесення змін до Статуту ТДАТУ.
  3. Про проміжні результати вступної компанії ТДАТУ у 2022 році.
  4. Про стан підготовки до 2022-2023 навчального року.
  5. Про затвердження звітів докторантів університету.
  6. Різне

Ректор привітав Ларису Єременко з присвоєнням вченого звання доцента кафедри суспільно-гуманітарних наук. У ході засідання було розглянуто атестаційну справу доктора філософії Людмили Шлєіної щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі суспільно-гуманітарних наук. Подання представив Володимир Михайлов, завідувач кафедри СГН. Члени вченої ради одноголосно підтримали присвоєння вченого звання доцента Людмили Шлєіної.

Затвердили на засіданні і план роботи вченої ради університету на 1 семестр 2022/23 навчального року та внесли зміни до Статуту ТДАТУ, а також розглянули звіти докторантів університету.

Заступник відповідального секретаря Іван Чижиков ознайомив з проміжними результатами вступної компанії ТДАТУ у 2022 році. Не зважаючи на надзвичайно складні умови, в яких цього року відбувалася вступна кампанія, її результати не гірші за минулий рік. Бажаючих отримувати вищу освіту у Таврійському ДАТУ виявилося чимало. На рівні минулих років показники вступу і у коледжах ТДАТУ.

Ректор подякував усім, хто брав активну участь у вступній кампанії.

«Саме завдяки зусиллям профорієнтаторів, секретарів приймальної комісії та багатьох інших працівників університету, вона проведена успішно, незважаючи на усі виклики сьогодення. Втративши нашу рідну фортецю, усю матеріально-технічну базу, базу випускників шкіл із закріплених районів, ми змогли згуртуватися та гідно представити наші можливості та спеціальності», – зазначив Сергій Кюрчев.

Перший проректор Олександр Ломейко доповів про стан підготовки до 2022-2023 навчального року. Акцент було зроблено на завантаженні електронних навчальних курсів з дисциплін на освітній портал. Вже затверджено графік навчального процесу, узгоджено розклад занять на осінній семестр.

Вітаємо усю університетську спільноту з Днем знань і початком нового навчального року. Усе буде Україна. Усе буде ТДАТУ.