З 13 по 15 жовтня 2017 року проходив ювілейний 25-й Чемпіонат Світу з гирьового спорту в грецькому місті Лутраки. Він зібрав більше 200 учасників – юніорів, юніорів, чоловіків, жінок, ветеранів зі всього світу.

У складі збірної команди України на Чемпіонаті Світу виступали три гирьовики ТДАТУ: студент механіко-технологічного факультету ТДАТУ, майстер спорту України Сергій Данилевський – гр. 12 С АІ; студент Мелітопольського коледжу ТГАТУ, майстер спорту України Богдан Данилевський і їх тренер – Заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу, викладач і тренер команди ТДАТУ з гирьового спорту Сергій Іванович Кубрак.

За словами Кубрака С.І. на Чемпіонат Світу приїхали 22 команди навіть з таких екзотичних і далеких країн як Австралія, Бразилія, Ліван. Змагалися спортсмени в двох номінаціях: поштовх за довгим циклом і двоєборство. Наша Українська збірна в командному заліку стала третьою в поштовху за довгим циклом, пропустивши вперед збірні Білорусії і Італії. А в двоєборстві (поштовх і ривок) Україна перемогла. стала першою! Друге місце дісталося білорусам, третє у італійців.

С. Данилевський вже має досвід виступу на таких змаганнях: торік в Італії він став Чемпіоном Світу, цього року став першим на Чемпіонаті Європи і зараз в Греції підтвердив звання Чемпіона Світу!!! С. Данилевський виступав у ваговій категорії 65 кг і набрав в сумі 129 балів: 47 разів в поштовху і 82 рази в ривку підняв 2-і гирі вагою 32 кг Цей результат став для Сергія переможним. Гирьовим спортом двократний Чемпіон Міра С. Данилевський займається вже дев’ять років.

Б. Данилевський , вагова категорія 70 кг, вперше виступав на такому престижному турнірі, за рахунок хвилювання, показав трохи менший результат ніж той, що він показав на чемпіонаті України цього року. Проте, Б. Данилевський також став Чемпіоном Світу!!!

С.І. Кубрак виступав серед ветеранів, вагова категорія 70 кг, вікова група 50-54 роки, в двох номінаціях: у поштовху за довгим циклом штовхнув 2-і гирі вагою 24 кг 41 раз, в двоєборстві поштовх 2-х гирь 24 кг – 90 разів і в ривок – 170 разів. В результаті – ДВІ ЗОЛОТІ МЕДАЛІ і звання Чемпіона Світу в 20-й раз!!!

За допомогу в поїздці до Греції наші спортсмени дякують ректорові ТДАТУ д.т.н., професору В.М. Кюрчеву! Без його підтримки у України не було б трьох світових чемпіонів!

Наступного року приймати чемпіонат світу з гирьового спорту буде м. Бухара (Узбекистан). Наші гирьовики упевнені, що можуть показати ще більш значущі результати!

Поздоровляємо наших ЧЕМПІОНІВ!

Бажаємо їм здоров’я, спортивної вдачі, нових грандіозних перемог на славу рідного ТДАТУ!