table-e1589351450151Сервіс Zoom – ефективне рішення організації освітнього процесу в умовах карантину. Завдяки цієї технології 12 травня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось засідання вченої ради університету під керівництвом ректора Володимира Кюрчева.  Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про стан та перспективи розвитку міжнародних відносин університету.

2.Про стан забезпечення якості підготовки фахівців та розвитку наукових досліджень на факультеті економіки і бізнесу.

3. Про внесення змін до Правил прийому на навчання до Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного у 2020 році.

4.Різне.

Начальник відділу міжнародних зв’язків Людмила Єфименко зазначила, що у ТДАТУ постійно ведеться робота з пошуку закордонних грантів, проектів та програм. Цього начального року нашим університетом були подані проекти програми Еразмуз+ Жан Моте та 1КА2 Розвиток потенціалу Вищої освіти за темами:

• Європейська практика обліку та маркетингу сталого розвитку (ФЕБ),
  • Європейські послуги у сфері енергоефективності та технічні засоби для її досягнення (ЕКТ),
  • Школа відповідальної молоді: європейській контекст (ФЕБ),
  • STEM підхід для покращення сприйняття та розвитку м’яких навичок в інженерній освіті в університетах (ЕКТ, МТФ).

Результати очікуються у серпні 2020 року. Людмила Миколаївна зробила акцент на питанні студентських закордонних практик. Найбільшим попитом серед країн у наших студентів користується Німеччина та Болгарія. Ректор Володимир Кюрчев акцентував увагу на тому, що закордонна практика повинна бути виключно фахова. У Таврійському ТДАТУ діє шість програм подвійних дипломів із університетами Польщі, Болгарії, Німеччини та Франції.  Здобувачі вищої освіти мають можливість отримувати стипендію за програмою академічних обмінів Еразмус + К1.

Підтримує наш університет зв’язок з іноземними партнерам, до ТДАТУ регулярно приїздять іноземні делегації. Результатом такої роботи є підписання міжнародних меморандумів та угод про співробітництво у сфері науково-освітньої діяльності. Вищу освіту у Таврійському ДАТУ отримують іноземні громадяни. До освітнього процесу у нашому закладі вищої освіти постійно залучаються іноземні викладачі. У березні 2020 року до навчального процесу у рамках підготовки студентів для навчання та проходження виробничої практики у Німеччині на кафедрі іноземних мов викладала Йозефіна Хальмани.

Проектор з НР та МД Володимир Надикто доповів про спільні наукові дослідження. В цьому питанні у ТДАТУ є чіткий алгоритм: пошук закордонних партнерів, аналіз їх наукової діяльності, запрошення до співпраці.  До речі, спілкуватися та залучати партнерів можна і в умовах карантину. Проаналізувати їхню наукову діяльність можна за допомогою Google Academy, Scopus, Wos та безпосередньо на сайтах ЗВО, а безпосереднє спілкування здійснювати за допомогою онлайн-сервісів.

Щодо другого питання, декан факультету економіки та бізнесу Сергій Карман надав інформацію про стан забезпечення якості підготовки фахівців. Сергій Вікторович перерахував 8 спеціальностей факультету та охарактеризував структуру контингенту студентів. Про якість знань студентів за результатами зимової сесії можна було зробити висновок з даних продемонстрованих у презентації.

Декан підкреслив, що на сьогодні факультет співпрацює з 57 підприємствами, а також зазначив що у минулому році кількість стажувань збільшилася.

Крім цього, Сергій Вікторович проаналізував результати наукової діяльності факультету у вигляді виданих навчальних посібників та підручників.

Проректор з НПР Олександр Ломейко наголосив на важливості високого рівня підготовки студентів факультету економіки та бізнесу для участі у ІІ етапі Всеукраїнських студентських олімпіад з навчальних дисциплін і спеціальностей та необхідності проведення олімпіади з дисципліни «Аграрний маркетинг».

Третє питання представив відповідальний секретар Приймальної комісії – Іван Чижиков. Внесення змін до правил прийому на навчання до ТДАТУ у 2020 році –закономірне. В зв’язку з карантинними заходами, дати вступної кампанії перенесені на серпень. А результати кампанії абітурієнти зможуть дізнатися на початку вересня. Декан АТЕ Ірина Іванова акцентувала увагу на необхідності активної співпраці з директорами коледжів, з метою залучення випускників до вступу в ТДАТУ.

Начальник НМЦ Наталія Болтянська охарактеризувала особливості проведення рейтингу науково-педагогічних працівників в цьому році.

Також ректором було надано доручення навчальному відділу про складання розкладу занять з урахуванням карантинних заходів.

Прес-служба ТДАТУ

Денис Водоп’янов, начальник РВВ “Агро Таврія”