БезымянныйНевід’ємним елементом сучасного інноваційного процесу є інтеграція науки і виробництва. Активна співпраця закладів вищої освіти і аграрних підприємств сприяє скороченню інноваційного циклу «наука – техніка – виробництво», створюючи умови для швидкого впровадження досягнень у сфері науки й техніки та забезпечення на цій основі конкурентоспроможності господарських організацій.

Одним з видів такої співпраці є укладання договорів між закладами вищої освіти та суб’єктом господарювання на створення науково-технічної продукції (НТП). Суть цього процесу зводиться до того, що замовник (підприємство) доручає виконавцю (ЗВО) проведення певних робіт згідно з попередньо обумовленими вимогами щодо термінів, обсягів, якості виконання та інших умов.

Так, 29 квітня 2020 року був укладений договір між Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного та приватним підприємством «Могучий» Мелітопольського району Запорізької області за темою: «Оптимізація раціону годівлі дійних корів на основі аналізу кількісних і якісних показників видоєного молока». Науково-дослідна робота буде виконуватися у відповідності з науково-технічною програмою ТДАТУ «Розробити технічні засоби для приготування кормів та компостної суміші» (номер державної реєстрації 0116U002721).

Призначений науковий керівник – к.т.н., доцент кафедри ТСС в АПК Борис Болтянський. Також, був розроблений і затверджений календарний план проведення науково-дослідних робіт, та підписаний протокол погодження договірної ціни НТП.

Результатами науково-дослідних робіт за цим договором будуть розроблені рекомендації щодо оптимізації добового раціону годівлі дійних корів у приватному підприємстві «Могучий», які дозволять:

– збільшити надої;

– покращити якість видоєного молока за рахунок постійного і добре налагодженого обміну речовин у тварин;

– знизити захворюваність дійних корів;

– зменшити собівартість продукції внаслідок якісного кормового менеджменту.

Борис Болтянський, к.т.н., доцент кафедри ТСС в АПК