Науковці Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного підбили підсумки своєї діяльності у масштабному проєкті #DigEco «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикістану» (Erasmus+). Фінальна зустріч проєкту проходила в університеті Миколаса Ромеріса (м. Каунас, Литва).

Нагадаємо, що трирічний проєкт передбачав осучаснення навчальних планів та програм економічного спрямування щодо діджиталізації біснесу. У зустрічі взяли участь науковці університетів з України та Європейські партнери проєкту Університет прикладних наук (м. Гамбург, Німеччина) і Університет Марібора (Словенія).

Україна була представлена п’ятьма університетами: Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, Приазовський державний технічний університет, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Державний університет Житомирська політехніка, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова.

Делегацію ТДАТУ очолив ректор університету Сергій Кюрчев, який з проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Дар’єю Легезою (координатор проєкту в ТДАТУ) та викладачами кафедр «Маркетинг» і «Фінанси, облік і оподаткування» прибули до Каунасу.

Під час зустрічі всі учасники консорціуму зробили доповіді та презентації про остаточні результати, що були досягнуті університетами згідно плану проєкту. Також було обговорено фінансову частину фінального звіту. Під керівництвом координаторів проєкту було розглянуто основні структурні елементи звітів згідно моніторингової перевірки реалізації проєкту. Звіт ТДАТУ про результати в проєкті #DigEco було заслухано з великою увагою та інтересом, жвавим обговоренням та позитивним схваленням.

Головними результатами трирічного проєкту #DigEco у ТДАТУ є:

• осучаснення освітніх програм, що пов’язані з питаннями цифровізації економіки;
• розробка та впровадження в навчальні плани підготовки магістрів і бакалаврів 13 економічних курсів;
• проведення Міжнародної науково-практичної конференції, організація курсів для підприємців та проведення всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Для поширення європейського досвіду у ТДАТУ було відкрито цифрову лабораторію ViDEI, підготовлено і опубліковано англомовні монографію та навчальний посібник, розроблено методичні рекомендації щодо навчання здобувачів освіти з особливими потребами.

Команда ТДАТУ проєкту #DigEco дуже вдячна партнерам Erasmus+ за співпрацю, за отриманий досвід та за старт навчальних програм діджиталізації біснесу і сподівається на подальшу участь у сумісних проєктах.