Кафедра менеджменту та публічного адміністрування Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного була запрошена на прямий етер «неБезпека академічної недоброчесності». Організаторами заходи виступили Олександр Ляшенко д.е.н., професор, засновниця проєкту «Безпекове мислення» та Артемом Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, голова Комітету Національного агентства з питань етики.

Сфера освіти і науки є тим обшаром, де поняття академічної недоброчесності може боляче вразити, та обговорюється в колах науковців як значна проблема. Категорії «нова українська школа», «якість освіти» без академічної доброчесності залишаються лише словами.

Одним із нагальних, що найбільш обговорюються у сучасній вищій освіти є – прояв академічної недоброчесності (нечесності) в колі наукової спільноти. Проте тут треба чітко розуміти та усвідомлювати, як розглядати академічну доброчесність в контексті української вищої школи.

Це питання добропорядності та сукупності моральних якостей науково-педагогічних працівників зокрема, чи наукової спільноти в цілому? Чи можливо академічна недоброчесність – це прояви системної кризи в сучасній вищій освіті України?

В залежності від того, під яким кутом зору аналізувати окреслене питання, мають бути розроблені певні кроки для подолання явища академічної недоброчесності.

Для пересічного громадянина академічна недоброчесність, зокрема плагіат, – це просто негативне емоційне поняття, а для науковців та освітян – катастрофа.
Змістовно, живо, насичено практичними кейсами пройшла онлайн зустріч, дякую колеги за співпрацю та повагу!