Впродовж двох днів, 23 – 24 листопада 2023 року, у м. Познань (Польща) відбулося виїзне засідання проректорів з наукової роботи і міжнародної діяльності українських університетів, яке було організовано Університетом імені Адама Міцкевича (Adam Mickiewicz University)

Оскільки Європейська інтеграція та розвиток міжнародної співпраці є одним із пріоритетних завдань діяльності вчених Таврійського держаного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, у заході взяв участь доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Анатолій Панченко.

До зустрічі у м. Познань також долучилися проректори з наукової роботи і міжнародного співробітництва, керівники міжнародних відділів та відповідальні за процеси інтернаціоналізації наукової та освітньої діяльності з понад 60 закладів вищої освіти та наукових установ України.

Засідання відбулося у рамках діяльності Ради проректорів з наукової роботи і міжнародної співпраці, провідною метою якої є сприяння обміну знаннями, розвитку співробітництва та посилення зусиль українських науковців, викладачів та здобувачів освіти у сфері інтернаціоналізації наукової та освітньої діяльності.

Польські колеги надали можливість українській делегації провести дводенне засідання, обговорити питання функціонування Ради проректорів, виклики, які стоять перед вищою професійною освітою в Україні у сучасних умовах та в перспективі активної євроінтеграції, сформулювати пріоритети і завдання, пов’язані з розвитком міжнародного співробітництва, а також обмінятися досвідом з іноземними партнерами, налагодити взаємодію.

Модераторкою засідання була голова Ради проректорів з міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З вітальним словом відкрив зустріч професор Рафал Вітковський, проректор з міжнародної співпраці Університету імені Адама Міцкевича.

Ключовими спікерами виступили:

Світлана Шитікова, координатор проєкту National Erasmus+ Office in Ukraine, (з презентацією стосовно можливостей участі українських науковців, викладачів та здобувачів освіти у Програмах Erasmus+ у 2024 році;

Єжи Возницький, професор президент Фундації польських ректорів;

Ірина Дегтярьова, програмний координатор польсько-українського проєкту «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів – задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти». Йшлося про історію, поточні результати та перспективи реалізації проєкту.

До засідання також онлайн доєднався заступник міністра освіти і науки України доктор Михайло Вінницький. У форматі «питання-відповідь», він надав учасникам заходу інформацію стосовно першочергових завдань у сфері вищої професійної освіти, якими опікується наразі міністерство.

У ході роботи було визначено та окреслено пріоритетні напрями діяльності Ради проректорів з міжнародного співробітництва, створено робочі групи за кожним напрямом та узгоджено ключові завдання для подальшого опрацювання.

Детальніше на каналі TVP 3 Познань