З 8 по 17 червня для обдарованої учнівської молоді у Запорізькій області проходить П’ята обласна Літня школа. Кращих 80 слухачів шкіл нашого регіону відвідують заповідні та пам’ятні місця області, а також ознайомлюються з провідними закладами вищої освіти.

В рамках літньої школи, 17 червня, обдаровані діти завітали до Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Ректор ТДАТУ, професор, д.т.н. Володимир Кюрчев, звертаючись до школярів зазначив, що від вибору закладу вищої освіти залежить їх подальша доля. Володимир Миколайович навів приклад розвитку Мелітополя, який, завдяки керівництву міста, за останні 5 років перетворився на сучасний комфортний населений пункт.

«У минулому році ми відкрили басейн, який відвідують понад 1000 містян, буквально вчора був урочисто відкритий перший в Україні палац спорту, наступний крок – відкриття Льодової арени», – з гордістю розповів учням шкіл Володимир Кюрчев.
Для подальшого розвитку міста потрібні висококваліфіковані кадри, тому обдарованим дітям області треба вступати до ТДАТУ. Ректор наголосив, що більшість представників міської влади та керівників підприємств в різні часи закінчували саме Таврійський ДАТУ.

Проректор з НПР Олександр Ломейко розповів гостям, чим сьогодні живе Університет. Гордість кожного закладу освіти – це його викладачі. Зараз у ТДАТУ працюють 50 докторів наук, професорів. Вік багатьох з них не перевищує 45 років, а це означає, що у своїй методиці викладання вони використовують сучасні технології та більше розуміють студентів. У підтвердженні цих слів для школярів була організована тематична екскурсія. Розділившись на дві групи, у супроводі проректорів Оксани Єременко та Олександра Ломейка, хлопців та дівчат ознайомили з матеріально-технічною базою та основними розробками науковців ТДАТУ.

А пишатися Таврійському ДАТУ дійсно є чим. Так, на кафедрі обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика, під час лабораторних робіт, здобувачі вищої совіти випікають смачні пончики, виробляють морозиво і попкорн, а майбутні ресторатори на кафедрі ХТГРС опановують майстерність приготування смачних страв у лабораторії «Навчальне студентське кафе». Зараз сезон символу Мелітополя – черешні. До речі, цю смачну ягоду найкращих сортів вирощують у науково-дослідному саді ТДАТУ. Слухачі шкіл із задоволення скуштували солодощі, зокрема мед з власної пасіки Університету.

ТДАТУ має сучасну лабораторію моніторингу якості ґрунтів та продукції рослинництва. Вона обладнана сучасним обладнанням, що дозволяє виконувати спектрометричні, потенціометричні, титрометричні, гравіметричні вимірювання, полуменеву спектрофотометрію, що дозволяють здійснювати визначення широкого спектру показників рослинної сировини.

Приємно, що у ході дискусії з викладачами, школярі виявили інтерес до розробок науковців і дослідників ТДАТУ. Молодь цікавилась, чи можна з ними ознайомитися.

Викладачі кафедри технічної механіки і комп’ютерного проєктування імені В.М. Найдиша показали молодим людям сучасні технології комп’ютерного моделювання. Не менш цікавим для школярів було ознайомлення з роботою сучасного 3D-принтера та принципом роботи новітньої розробки «Розумний дім». Продемонстрували на виставці розробки науковців кафедри геоекології і землеустрою та комп’ютерних наук. Побачили слухачі шкіл і обладнання, яке використовують в освітньому процесі на кафедрі цивільної безпеки, а також при утриманні перепелів на кафедрі технічного сервісу та систем в АПК.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»