Україна 21 липня відкрила останній – 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19. Це означає, що кожен українець від 18 років, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику, може захистити себе від цієї хвороби.

Серед пріоритетних груп залишаються також медики, освітяни, соціальні працівники та військові, які контактують з великою кількістю людей. Департамент освіти і науки ЗОДА направив у заклади освіти листа «Про забезпечення проведення вакцинації від COVID-19 працівників сфери освіти», у якому просять «активізувати інформаційно- роз’яснювальну роботу з вакцинації та забезпечити до 01.09.2021 проведення вакцинації від COVID-19 працівників освіти в обсязі щонайменше 80% від загальної кількості в закладі освіти».

Співробітники ТДАТУ розуміють, що кожен освітянин – працівник критичної інфраструктури, який власним прикладом має показувати як вірно робити, щоби робота та навчання були безпечними. Вакцинуючись, викладач подає приклад іншим і захищають своє оточення.

Тому співробітники ТДАТУ вже декілька раз вакцинувалися різними вакцинами у медичному пункті університету та у пунктах вакцинації міста Мелітополь. Загалом, вакцину отримали понад 200 людей.

6 серпня відбувся черговий етап вакцинації. Вакцинами Pfizer-BioNTech та Moderna вакциновано понад 50 співробітників. Наступна, друга вакцинація відбудеться через 21 день.

Раніше МОЗ України розробило Дорожню карту з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках. Загальною метою здійснення масової вакцинації населення є припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні.

У цілому, по Україні серед працівників сфери освіти повний курс щеплення пройшли 308 тисяч осіб. Попереду Львівська (25 тисяч), Запорізька (23,5 тисяч) та Харківська (17,1 тисяч) області.

Окремі люди досі скептично ставляться та вагаються щодо вакцини від COVID-19. Вакцини щороку рятують від 2 до 3 мільйонів життів і є одними з найбільших досягнень сучасної медицини. Розробка безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19 є величезним кроком уперед у наших глобальних зусиллях у протидії пандемії.

 

Пам’ятайте: ніхто не виграє гонку з пандемією, поки не переможуть усі.

 

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС