Вересень в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного – це не лише початок нового навчального року. Традиційно у другу неділю місяця вся університетська спільнота відзначає день університету, у 2020-му ТДАТУ виповнюється 88 років.

До цієї дати наукова бібліотека підготувала відео-презентації: «Там, де плекають аграріїв» та «Наші випускники: історія успіху». Презентації висвітлюють основні віхи становлення Таврійського вишу від реального училища до сьогодення, подають літопис постатей, які стояли біля витоків університету та видатних випускників, які примножили славу своєї Аlma mater.

Університет за період своєї 88-річної історії пройшов гідний шлях і зумів стати справжньою кузнею наукових і технічних кадрів. Сьогодні університет посідає гідне місце серед університетів України, готує фахівців з широкого спектру спеціальностей, займає провідні позиції у вищій освіті.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного – це навчально-науково виробничий комплекс, який об’єднує 6 коледжів, науково-дослідницькі та виробничі структури регіону Південно-Східної України.

В університеті сформувався високопрофесійний педагогічний колектив. Сучасний рівень освіти на 27 кафедрах університету забезпечують відомі в аграрній галузі вчені, досвідчені педагоги, серед яких понад 40 докторів наук, професорів, більш ніж 250 кандидатів наук, доцентів.

За роки існування ТДАТУ підготував для народного господарства понад 70 тисяч висококваліфікованих фахівців. Випускники ТДАТУ прославили свій навчальний заклад як на теренах України, так і далеко за її межами. Трудові досягнення випускників назавжди залишаться в історії навчального закладу.

Серед випускників – наша гордість – Дмитро Костянтинович Моторний – двічі Герой Соціалістичної Праці, Герой України, з 2019 року його ім’я носить наш університет; Герой України Анатолій Григорович Головко; Герої Соціалістичної Праці: В. Г. Погорєлов, А.Г. Дикун, О.Д. Колісніченко, Я.Ф. Михайленко, Н.Д. Довжиков.

Університет пишається своїми випускниками: заслуженими працівники сільського господарства, промисловості, освіти; депутатами Верховної Ради; керівниками міністерств і відомств; керівниками ЗВО, видатними вченими; головами обласних і районних державних адміністрацій; керівниками підприємств у різних галузях народного господарства.

У науковій бібліотеці демонструється експрес-виставка «Пишаймося», присвячена знаменитим випускникам МІМСГ-ТДАТА-ТДАТУ. На виставці представлені видання: буклет «Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного», видання про університет до ювілейних дат, серія бібліографічних покажчиків «Випускники МІМСГ-ТДАТА-ТДАТУ. Історія успіху», буклет «Наші випускники», ювілейний біографічний нарис «Володимир Кюрчев. Життєвий шлях на освітянській ниві» та ін.

Наукова бібліотека щиро вітає університетську спільноту з Днем народження рідного ТДАТУ. Хай прагнення до кращого буде незламним, джерело мудрості не вичерпується, а завзяття та натхнення стануть постійними супутниками! Бажаємо миру, злагоди, добра.

Наукова бібліотека