ава111Масниця – це дуже давнє східнослов’янське свято, що перш за все символізує зустріч весни і прощання з довгою зимою. Святкування триває цілий тиждень і завершується Прощеною неділею.

Масниця символізувала пробудження природи від зимового сну. Давні слов’яни відзначали його також, як початок весняних землеробських робіт. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

У цьому році тиждень Масниці розпочався 24 лютого. У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного це свято гучно та весело відзначили 26 лютого.  У холі ЦКІД був організований ярмарок, де можна було скуштувати різні ласощі, а також традиційну страву- теплі запашні млинці, які, до речі, наші студенти смажили на місці.

Творчі колективи Центру культури та дозвілля підготували святкову програму з піснями та конкурсами. Ведучі розповіли про кожен день цього тижня, звичаї та прикмети. Студенти брали активну участь в іграх: «Зроби мотанку», «Варенички», «Кулачні бої». Гарний настрій всім гостям свята дарували пісні у виконанні квартету «Голден Войс» та Олександра Малишева.

Наприкінці свята всі провели холодну зиму та раділи весні, яка принесе тільки здоров’я, щастя, радість, любов та благополуччя.

Денис Водоп’янов начальник РВВ «Агро Таврія»

Переглянути фоторепортаж можно за  посиланням.