ЕмельяновЛюдина жива, поки жива пам’ять про нього. Сьогодні В Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного привітали Михайла Ємельянова, який був четвертим ректором нашого закладу вищої освіти і очолював тоді ще МІМСГ з 1962 по 1971 роки. 21 листопада 2019 року йому виповнилося б 107 років.

Михайло Миколайович Ємельянов народився 21 листопада 1912 року в Смоленській області. У 1923 році його сім’я переїхала в Мелітополь. Про таких людей кажуть «все життя в навчанні»: після закінчення сільської школи, Михайло Ємельянов продовжив навчання в індустріальному технікумі, потім став студентом Мелітопольського інституту механізації сільського господарства, отримавши ступінь кандидата технічних наук, потім читав лекції в рідному інституті, а після 20- річного педагогічного стажу очолив МІМСГ.

Він був ректором протягом дев’яти років. За цей час істотно поліпшилась матеріальна база інституту, збільшилась кількість спеціальностей, змінилась структура навчального закладу. У 1968 році із складу факультету механізації сільського господарства було відокремлено факультет організації і технології ремонту, пізніше до нього увійшла спеціалізація – тваринництво. Велося будівництво піонерського табору і бази відпочинку в Кирилівці, було здано в експлуатацію два гуртожитки, два житлові будинки, навчальний корпус. У 1970 році було відкрито підготовче відділення, а також очні і заочні курси підготовки молоді до вступу у ВНЗ. За особливий вклад у відродження національної економіки і ефективне керівництво Михайла Ємельянова було нагороджено орденом «Трудового Червоного Прапора», орденом «Знак пошани», медаллю «За доблесну працю в Великій Вітчизняній війні», «Великою срібною медаллю ВСГВ», «Медаллю учасника ВСГВ», його неодноразово обирали депутатом міської ради.

В 107-й день народження Михайла Миколайовича Ємельянова на алеї пам’яті, де встановлена меморіальна табличка з його іменем, відбувся мітинг. Вшанувати пам’ять Михайла Миколайовича прийшли керівництво університету, декани зі своїми заступниками. Ректор ТДАТУ Володимир Миколайович Кюрчев та професор кафедри Технічні системи та сервіс в АПК Ігор Сергійович Сєрий, який був ректором після М.М. Ємельянова, поклали до меморіальної таблички корзину живих квітів.

– Коли Михайло Ємельянов став ректором, в інституті розпочався період підйому. Раніше викладачі МІМСГ їздили по іншим закладам вищої освіти, де шукали студентів, які не вступили за конкурсом і пропонували їм стати студентами нашого інституту. Під час керівництва Михайла Миколайовича ситуація кардинально змінилася. В ті часи був конкурс при вступі від 4 до 7 абітурієнтів на місце. Тобто, студенти почали боротися за право вступити саме в наш інститут, згадує Ігор Сергійович.

В.М. Кюрчев наголосив, що хто не знає історію, не має майбутнього, тому пам’ять про Михайла Миколайовича Ємельянова буде жити вічно.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»