IMG-83cd7f2d212fbc8e1e973cdd2384b26b-V12 березня 2020 року відбулось засідання відділу моніторингу якості освітньої діяльності, який відповідає за функціонування системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.

На засіданні були присутні: Наталія Болтянська – начальник науково-методичного центру; Радміла Скляр- завідувач відділу; Анна Костякова – голова методичної комісії ФЕБ; Андрій Смєлов – голова методичної комісії МТФ; Олена Гранкіна – голова методичної комісії факультету АТЕ; Діна Нестерчук – голова методичної комісії ФЕКТ; Галина Тараненко – голова методичної комісії ННІ ЗУП.

Забезпечення якості вищої освіти є багатоплановим і включає: наявність необхідних ресурсів (кадрових, фінансових, матеріальних, інформаційних, наукових, навчально-методичних тощо); організацію освітнього процесу, яка найбільш адекватно відповідає сучасним тенденціям розвитку національної та світової економіки та освіти; контроль освітньої діяльності ЗВО та якості підготовки фахівців на всіх етапах навчання та на всіх рівнях: рівні ЗВО, державному та міжнародному (європейському). Аналіз Європейських стандартів забезпечення якості вищої освіти дозволив виділити основні вимоги і напрямки забезпечення якості освіти та механізми їх реалізації в Україні. Ефективне функціонування системи внутрішнього забезпечення якості досягається включенням усіх структурних підрозділів університету в процес забезпечення якості.

Тому на засіданні були обговорені важливі питання щодо поточного виконання плану відділу МЯОД на 2019-2020 н.р.:

• моніторинг та періодичний перегляд освітніх програм на відповідність стандартам вищої освіти;
  • контроль якості проведення викладачами навчальних занять;
  • моніторинг виконання аналітичних звітів опитувань стейкхолдерів щодо якості освітніх програм;
  • моніторинг якісного наповнення методичними матеріалами дисциплін на навчально-інформаційному порталі ТДАТУ;
  • планування семінарів для Вищої школи педагогічної майстерності.

Радміла Скляр, завідувач відділу моніторингу

якості освітньої діяльності