Останнє, завершальне засідання вченої ради ТДАТУ у 2023 році, відбулося в онлайн-режимі 26 грудня під керівництвом ректора, професора Сергія Кюрчева.

Порядок денний складався з наступних питань:

1 Про підсумки заліково-екзаменаційної сесії у 1 семестрі 2023-2024н.р.;
2 Про функціонування системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в університеті;
3 Різне.

Декани факультетів університету та керівник ННІЗУП доповідали про підсумки заліково-екзаменаційної сесії. Вже другий рік поспіль, через повномасштабну війну в Україні, освітній осінній семестр в Таврійському ДАТУ відбувався дистанційно, поза межами навчальних корпусів і будівель.

Через повномасштабне вторгнення рф на територію нашої держави керівництво і більшість викладачів, співробітників та студентів вимушені були евакуюватися з Мелітополя. Тим не менш, освітній процес у 1 семестрі відбувався у штатному режимі. Здобувачі показали високі результати заліково-екзаменаційної сесії. По кожній спеціальності показник успішності дорівнює 100%, на високому рівні і якість знань. Проаналізовані результати осіннього семестру, зроблені висновки.

Перший проректор ТДАТУ Олександр Ломейко підбив підсумки функціонування системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в університеті за 2023 рік. Він зазначив, що метою функціонування системи внутрішнього забезпечення якості є забезпечення і підвищення якості освіти та освітньої діяльності, її відповідності стандартам вищої освіти та міжнародним стандартам, формування в університеті культури якості як основи конкурентоспроможності університету та його випускників.

Одним з основних інструментів моніторингу якості освітніх програм є опитування учасників освітнього процесу і усіх зацікавлених осіб, а саме:

1. Опитування викладачів щодо освітніх програм;
2. Опитування випускників щодо освітніх програм;
3. Опитування працедавців щодо освітніх програм;
4. Опитування здобувачів вищої освіти щодо:

– якості освітньої програми;
– якості викладання дисципліни;
– академічної доброчесності.

Зупинився Олександр Ломейко на програмі «Гостьовий професор» у Вищій школі педагогічної майстерності, яка була активно втілена у цьому семестрі та на освітніх програмах для підвищення кваліфікації.

На засіданні Вченої ради були подані та одноголосно підтримані кандидатури на вакантні посади дійсних членів ГО «Національна академія вищої освіти України». Це ректор ТДАТУ, доктор технічних наук, професор Сергій Кюрчев та декан факультету економіки та бізнесу, доктор економічних наук, професор Ірина Колокольчикова.

Сергій Кюрчев ознайомив членів Вченої ради з наказом МОН України «Про затвердження Наглядової ради». Народні депутати України, керівники державних установ, приватних підприємств, держслужбовці і Уповноважений із захисту державної мови відтепер будуть сприяти ефективній взаємодії університету з державними органами та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, суспільно-політичними організаціями та суб’єктами господарської діяльності в інтересах розвитку та підвищення якості освітньої діяльності й конкурентоспроможності ТДАТУ.

Наприкінці засідання Вченої ради ректор коротко підбив підсумки 2023 року. Він зазначив, що майже позаду ще один надскладний рік, який ми прожили в умовах широкомасштабної військової агресії рф проти України і окупації наших територій. Але, ми продовжуємо тримати наш освітянський фронт та покращуємо результати освітньої та наукової діяльності. В цьому році ТДАТУ покращив результати в усіх престижних міжнародних та національних рейтингах. У національному рейтингу ТОП-200 Україна університет посів 58 місце та займає другу сходинку серед аграрних ЗВО.

В надскладних умовах була проведена Вступна кампанія 2023, за підсумками якої навчатися у ТДАТУ виявила бажання рекордна кількість вступників – 2327 здобувачів було зараховано до університету.

Ректор подякував кожному викладачу, співробітнику і студенту за стійкість духу, відданість Університету і своїй справі та привітав всіх колег з Новорічними святами і побажав міцного здоров’я, Миру і злагоди, добра і терпіння, благополуччя і затишку в родинах!

Віримо, що 2024 рік буде роком Перемоги України!