001Опубліковано оновлений вебометричний рейтинг університетів світу Webometrics Ranking of World Universities (January 2019, Edition 2019.1.0.) Згідно з ним, ТДАТУ посів 47-у позицію серед українських ЗВО і покращив попередній рейтинг на 51-ну позицію (98-е місце у 2018 році). Університет продовжує демонструвати високий рівень діяльності та присутності в інтернет-просторі, а також забезпечує максимальну доступність інформації для усіх користувачів мережі Інтернет.

Нагадаємо, що рейтинг університетів Webometrics, складається однією з найбільших наукових установ Європи – Національною дослідницькою радою Іспанії і оцінює близько 30 тисяч закладів вищої освіти світи. Рейтинг існує з 2004 року і вважається одним з найбільш авторитетних веб-рейтингів світових освітніх установ. Цього року в рейтингу представлено 326 українських ЗВО.

Методологія рейтингу заснована на аналізі представленості університету в глобальному інформаційному просторі і непрямим чином дозволяє оцінити освітні та науково-дослідні досягнення ЗВО. Оцінювання університетів відбувається за допомогою поєднання чотирьох показників:

• PRESENCE (присутність) – кількість сторінок на сайтах в основному домені установи (включно з піддоменами та директоріями), які індексуються пошуковою системою Google – 5%;
• VISIBILITY (видимість) – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету – 50%;
• TRANSPARENCY (прозорість (або відкритість)) – кількість цитувань робіт топ-авторів установи (перша десятка авторів з виключенням даних по найбільш цитованому автору) у Google Академії (рейтинг Top Universities by Google Scholar Citations, див. далі) – 10 %;
• EXCELLENCE (якість, науковість) – публікації авторів університету в міжнародних наукових журналах, які входять до 10% найбільш цитованих у своїй галузі за версією рейтингу Scimago (за п’ятирічний період (2012-2016 pp.) – 35 %.

У новій редакції рейтингу до першої трійки кращих університетів України, зокрема, увійшли: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Сумський державний університет.
В новому рейтингу ТДАТУ має 3-е місце (у 2018 р. – 6-е) серед 22 аграрних ЗВО України та 3-е (2018 р. – 4-е) серед ЗВО Запорізької області після ЗНУ, ЗНТУ, (відповідно 11 та 23 місця).

Вітаємо університетську спільноту з достойним результатом у рейтингу «Webometrics Ranking of World Universities»!

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС
http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine