25 червня у Таврійському ДАТУ відбулося чергове засідання Наглядової ради. Воно проходило під керівництвом голови Наглядової ради, керівника громадської спілки «Аграрний Союз України» Геннадія Новікова.

Відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту» та Статуту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Наглядова рада університету щорічно збирається для аналізу та оцінювання діяльності закладу вищої освіти та його керівника, а також обговорення перспективних завдань його розвитку.

На порядку денному значилися два питання:

1. Звіт ректора ТДАТУ про роботу Університету у період з 2006 по 2021 роки.
2. Різне.

Звітуючи перед Наглядовою радою, Володимир Кюрчев зазначив, що у нього було багато амбітних планів і більшість ідей і задумів йому вдалося реалізувати. Безумовно, розвиток Університету відбувався при активній участі всього колективу.

Зупинився Володимир Кюрчев на основних досягненнях. Вже у 2008 році йому вдалося, тоді ще Таврійську державну агротехнічну академію, реорганізувати в Університет. Тоді ж ЗВО був акредитований за найвищим, 4 рівнем. За цей час було сформовано регіональний університетський центр, до якого увійшли 6 коледжів, що є відокремленими структурними підрозділами університету. Створено і працюють 5 НДІ, реорганізовано деякі факультети і кафедри, відкрито нові спеціальності.

Проведена модернізація освітнього процесу, введено дуальне навчання, введена в експлуатацію агрохімічна лабораторія та лабораторія з вирощування грибів. «У ТДАТУ впроваджується новітня магістерська освітня програма «Агрокебети», завдяки підписанню меморандуму між Університетом і керівництвом проєкту на чолі з президентом українського клубу аграрного бізнесу Алексом Ліссітсею. Це стало можливим завдяки підтримці народного депутата Сергія Мінько. Для кращої практичної підготовки студентів, Університет отримав ліцензію на підготовку слухачів за 12 робітничими спеціальностями. Ми є одним з кращих університетів, які паралельно з освітніми рівнями магістра і бакалавра надають і робітничі професії», – зазначив Володимир Кюрчев.

Підводячи підсумки, Володимир Миколайович сказав, що завжди докладав усіх зусиль для розвитку ТДАТУ. До присутніх звернувся народний депутат Сергій Мінько. Він дав високу оцінку роботі ректора університету і зазначив, що, дійсно, видно масштабні перетворення і високий рівень організації роботи у ТДАТУ.

«Без перебільшення можу сказати, що Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного є флагманом вищої аграрної освіти півдня України. Головне – зберегти лідируючі місця й надалі. Для цього ми, як представники центральної влади, разом з керівництвом ТДАТУ докладемо максимум зусиль та будемо шукати правильні напрямки», – наголосив Сергій Мінько.

Міський голова Іван Федоров, констатував, що останні шість років керівництво міста та ТДАТУ працюють «пліч о пліч». Такий симбіоз йде на користь як розвитку закладу вищої освіти, так і Мелітополя. У подальшому треба сконцентрувати зусилля на формування лише змін на краще.

«Наша команда активно працює над розвитком міста Мелітополя, а Володимир Миколайович зі своєю командою над розвитком ТДАТУ. Складно переоцінити взаємозв’язок між містом і Університетом. Неможливо розвивати тільки місто і при цьому, щоб не розвивався університет. І навпаки. Сьогодні ми всі тут сумуємо через те, що закінчується каденція Володимира Миколайовича, але я впевнений, що всі присутні тут націлені на те щоб всі його починання були продовжені. І це наш спільний інтерес. Університет повинен і далі бути тією серйозною базою нашого регіону по навчанню і вихованню нового покоління», – наголосив мер міста.

Одноголосно члени Наглядової ради затвердили звіт ректора ТДАТУ Володимира Кюрчева та дали високу оцінку його роботи за 15 років. Кожен з учасників засідання у своєму зверненні акцентував увагу на багатьох позитивних змінах у розвитку ТДАТУ, які спостерігались з 2006 року по теперішній час.

Після завершення засідання члени Наглядової ради ознайомились з розробками науковців ТДАТУ на виставці, яка розгорнула роботу у навчальному корпусі №5.

У супроводі проректорів Оксани Єременко та Олександра Ломейка делегати ознайомилися з новітніми виданнями професорсько-викладацького складу, які постійно поповнюють фонди наукової бібліотеки. Фахівці кафедри маркетингу та відділу міжнародних зв’язків ознайомили гостей з новими бізнес-проєктами, і закордонними програмами, зокрема з програмою подвійного диплому.

Розповіли учасникам виставки про реалізацію у ТДАТУ новітньої магістерської програми «Агрокебети». Викладачі кафедри мехатронних систем та транспортних технологій продемонстрували можливості роботи 3D-принтера.ТДАТУ має сучасну лабораторію моніторингу якості ґрунтів та продукції рослинництва. Вона облаштована сучасним обладнанням, що дозволяє виконувати спектрометричні, потенціометричні, титрометричні, гравіметричні вимірювання, полуменеву спектрофотометрію, що дозволяють здійснювати визначення широкого спектру показників рослинної сировини.

Не менш цікавим було ознайомлення з принципом роботи новітньої розробки «Розумний дім». Членам Наглядової ради продемонстрували на виставці розробки науковців кафедри геоекології і землеустрою та комп’ютерних наук, а також обладнання для утримання перепелів на кафедрі технічного сервісу та систем в АПК.

Редакційно-видавничий відділ