28 лютого у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось плановане засідання 2023 року. Воно проходило під керівництвом голови Вченої ради ректора Сергія Кюрчева у дистанційному форматі.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Розгляд атестаційних справ.
2. Про результати науково-дослідної діяльності НПП університету за 2022 рік.
3. Про затвердження плану профорієнтаційної роботи у 2023 році.
4. Про стан навчально-методичного забезпечення дисциплін 2 семестру 2022-2023 н.р. на Освітньому порталі університету.
5. Різне.

На початку засідання було розглянуто атестаційні справи та шляхом таємного голосування присвоєні вчені звання:
– Ірині Колокольчиковій (д.е.н) – професора кафедри економіки і бізнесу;
– Володимиру Кувачову (д.т.н.) – професора кафедри експлуатації та технічного сервісу машин;
– Альоні Дяденчук (к.т.н) – доцента кафедри вищої математики і фізики.

Про результати науково-дослідної діяльності НПП університету за 2022 рік доповів проректор з наукової роботи Анатолій Панченко. Він наголосив, що через повномасштабну війну, ТДАТУ не може в повному обсязі займатися науково-дослідною діяльністю. Лабораторії, полігон та інша інфраструктура вже майже рік, як окупована рашистами. Тим не менш, така робота в університеті проводиться. З 2022 року у Таврійському ДАТУ функціонують 4 науково-дослідних інститути: механізації землеробства півдня України; агротехнологій і екологій; нанотехнологій і наноматеріалів; соціально-економічного розвитку регіону.

Було проаналізовано виконання науково-дослідних програм і проєктів кожним з НДІ ТДАТУ. Свою доповідь Анатолій Іванович закінчив рядом пропозицій щодо подальшої реалізації наукових програм в університеті.

Перший проректор Олександр Ломейко доповідав про план профорієнтаційної роботи у 2023 році. Цьогорічна вступна кампанія буде складніша ніж у попередні роки. Для залучення вступників до навчання у ТДАТУ потрібно вже зараз активізувати профорієнтаційну роботу. У минулому році, не дивлячись на тимчасове переміщення університету, завдяки злогодженій роботі однодумців, ця робота була проведена на високому рівні. Результат – план з набору вступників було виконано. Перший проректор презентував детальний план профорієнтації і відповідальними за кожний з напрямків цієї роботи.

Про стан навчально-методичного забезпечення дисциплін 2 семестру 2022-2023 н.р. на Освітньому порталі університету доповіла начальник ННЦ Тетяна Шарова. У ТДАТУ багато уваги приділяється якості освітньої діяльності. У цьому аспекті важливим є вчасне наповнення навчально-методичними матеріалами Освітнього порталу університету та відповідність електронних навчальних курсів нормативним вимогам.

У 2022-2023 н.р. перевірку якості наповнення електронних навчальних курсів здійснює навчально-науковий центр ТДАТУ. Тетяна Шарова доповіла, що станом на 28.02.2023 р. співробітниками ННЦ зроблено такі кроки із забезпечення освітнього процесу навчально-методичним контентом:

– сформовано загальний реєстр навчальних дисциплін ІІ семестру 2022-2023 н.р.;
– узгоджено з завідувачами кафедр та НПП посилання на чинні курси, що підлягають перевірці;
– вказано зауваження, побажання та рекомендації до кожного курсу на Освітньому порталі;
– проведено робочі зустрічі із деканами, викладачами відповідно до затвердженого графіку;
– НПП надано додатковий час для виправлення зауважень та рекомендацій ННЦ.

Таким чином, як повідомила Тетяна Михайлівна, перевірка Освітнього порталу проводилася в два етапи, що дозволило вчасно відреагувати на проблеми, які виникли уже в процесі навчання, скоригувати та усунути недоліки електронних навчальних курсів, максимально наповнити сторінки дисциплін якісним навчально-методичним контентом. Було перевірено 758 дисципліна на всіх освітніх рівнях, курсах і спеціальностях. Динаміку цього процесу було продемонстровано на слайдах у кількісному та процентному відношеннях.

Начальник ННЦ наголосила, що тільки тісна співпраця з адміністрацією університету, керівниками структурних підрозділів та науково-педагогічними працівниками дозволила забезпечити здобувачів вищої освіти усіма можливостями й необхідними матеріалами для успішного опанування навчальних дисциплін.

З усіх питань, розглянутих на засіданні Вченої ради, було прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.