31 січня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось перше плановане засідання нового 2023 року. Воно проходило під керівництвом голови Вченої ради ректора Сергія Кюрчева у дистанційному форматі.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Затвердження плану роботи Вченої ради на ІІ семестр 2022-23 н.р.
2. Про основні фінансово-економічні показники діяльності університету у 2022 році та проєкт кошторису на 2023 рік.
3. Міжнародна діяльність: виклики та перспективи, розвиток та реалізація у ТДАТУ.
4. Різне.

На розгляд членів Вченої ради був представлений план роботи Вченої ради на ІІ семестр 2022-23 н.р. До плану були включені важливі питання діяльності Університету: науково-дослідна, міжнародна, профорієнтаційна, публікаційна тощо. Після обговорення, план був затверджений і взятий до роботи.

Головний бухгалтер ТДАТУ Олена Мєшкова доповіла про основні фінансово-економічні показники діяльності університету у 2022 році та проєкт кошторису на 2023 рік. Вона детально зупинилася на основних статтях витрат: виплати заробітної плати, стипендій, оплату комунальних послуг тощо. Рік, що минув, був найскладнішим в історії університету за роки Незалежної України. В умовах повномасштабної війни бюджет університету було скорочено. Тим не менш, 2022 рік ТДАТУ функціонував без заборгованостей, виконуючи усі фінансові зобов’язання. Всі співробітники вчасно отримували заробітну плату, студенти – стипендії. Не було боргів і по іншим статтям витрат.

Начальник відділу міжнародних зав’язків Вікторія Лемещенко-Лагода доповіла про виклики і перспективи міжнародної діяльності ТДАТУ. Не дивлячись на повномасштабну війну, в університеті успішно реалізуються чимало міжнародних проєктів. Наукові співробітники та студенти беруть участь у круглих столах та вебінарах. Науково-педагогічні працівники проходять міжнародне стажування та підвищення кваліфікації.

Активно реалізується у ТДАТУ і проходження закордонних практик здобувачами. Цього року Таврійський ДАТУ став виконавцем програми Erasmus KA 171, а свої публікації науковці Університету індексуються у базі Scopus і Web of Science.

Порушили також питання роботи репозитарію ТДАТУ, який з об’єктивних причин не функціонував впродовж 2022 року. С початку року фахівці наукової бібліотеки розпочали наповнення електронного архіву ТДАТУ науковими публікаціями науковців ТДАТУ. Публікації для розміщення в репозитарії науковці надсилати на електронну адресу: lib.nauka@tsatu.edu.ua

З усіх питань, що були розглянуті на засіданні Вченої ради прийнято узгоджені рішення та дані відповідні доручення.