26 березня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось планове засідання Вченої ради. Воно проходило у дистанційному форматі під керівництвом голови Вченої ради, ректора Сергія Кюрчева.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про підсумки атестації здобувачів вищої освіти університету у лютому 2024 р.
  2. Про стан навчально-методичного забезпечення дисциплін 2 семестру 2023-24 н.р. на Освітньому порталі університету.
  3. Про стан професійної активності НПП університету щодо публікацій у наукометричній базі Scopus.
  4. Про затвердження освітніх програм зі спеціальностей на 2024 рік.
  5. Про затвердження Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного у 2024 році та Правил прийому на навчання до ВСП Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного у 2024 році.
  6. Різне.

Декани факультетів та керівник ННІ загально університетської підготовки ТДАТУ доповіли про підсумки атестації здобувачів вищої освіти. У зв’язку із військовим станом та тимчасовою окупацією Мелітополя, здобувачі ТДАТУ та коледжів вимушені отримувати знання у дистанційному режимі через платформу Zoom. Тим не менш, показники успішності та якість знань у студентів виявилася на достатньо високому рівні. Багато здобувачів отримали дипломи з відзнакою.

Про стан навчально-методичного забезпечення дисциплін 2 семестру 2023-24 н.р. на Освітньому порталі університету доповіла начальник ННЦ Тетяна Шарова. У ТДАТУ багато уваги приділяється якості освітньої діяльності. У цьому аспекті важливим є вчасне наповнення навчально-методичними матеріалами Освітнього порталу університету та відповідність електронних навчальних курсів нормативним вимогам.

У 2023-24 н.р. перевірку якості наповнення електронних навчальних курсів здійснює навчально-науковий центр ТДАТУ. Тетяна Шарова доповіла, що було перевірено 692 дисципліни на всіх освітніх рівнях, курсах і спеціальностях, які викладаються у 2 семестрі 2023-24 н.р. Динаміку цього процесу було продемонстровано на слайдах у кількісному та процентному відношеннях.

Начальник ННЦ наголосила, що тільки тісна співпраця з адміністрацією університету, керівниками структурних підрозділів та науково-педагогічними працівниками дозволила забезпечити здобувачів вищої освіти усіма можливостями й необхідними матеріалами для успішного опанування навчальних дисциплін.

Проректор з наукової роботи Анатолій Панченко доповів про стан професійної активності НПП університету щодо публікацій у наукометричній базі Scopus НПП університету. Scopus позиціонується видавничою корпорацією Elsevier як найбільша у світі універсальна реферативна база даних з можливостями відстеження цитованості наукових публікацій. Завдяки збільшенню кількості наукових публікацій, їх цитувань, ТДАТУ входить у 100 кращих ЗВО у рейтингах Scopus. Щороку зростає індекс Гірша, який зараз становить 21 Головна задача для науковців ТДАТУ – продовжувати наукову та публікаційну активність.

Завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності Радміла Скляр доповіла про головні аспекти проведеного моніторингу та перегляду освітніх програм у 2024 році відповідно до вимог Положення про систему внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в ТДАТУ. У цій процедурі брали участь робочі групи освітніх програм, здобувачі вищої освіти, роботодавці, академічна спільнота, відділ моніторингу якості освітньої діяльності.

Документи, які підтверджують перегляд освітніх програм в 2024 році, розміщені на сайті університету. Всі проєкти освітніх програм успішно пройшли внутрішню експертизу відділом моніторингу якості освітньої діяльності, розглянуті на засіданнях випускових кафедр та схвалені методичними комісіями відповідних факультетів.

На засіданні Вченої ради було затверджено «Правила прийому на навчання до ТДАТУ у 2024 році» та «Правила прийому на навчання до ВСП фахових коледжів ТДАТУ у 2024 році».

Відповідальний секретар Приймальної комісії Університету Сергій Косторной доповів про особливості та нововведення Правил вступу 2024, а також про календар Вступної кампанії. Ці документи було одноголосно затверджено на засіданні вченої ради.

З усіх питань, розглянутих на засіданні Вченої ради, було прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ