Першого лютого у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось перше у 2024 році засідання Вченої ради. Воно проходило у дистанційному форматі під керівництвом голови Вченої ради, ректора Сергія Кюрчева.

Порядок денний складався з наступних питань:

  1. Затвердження плану роботи Вченої ради на ІІ семестр 2023-2024 н.р;
  2. Про стан публікаційної активності НПП ТДАТУ щодо публікацій у НМБД Scopus;
  3. Результати готовності та участі в міжнародних проєктах НПП та здобувачів ТДАТУ;
  4. Різне.

Відкрив засідання ректор ТДАТУ, професор Сергій Кюрчев. Він ознайомив членів Вченої ради з планом роботи на ІІ семестр 2023-2024 навчального року. Впродовж наступних шести місяців на засіданнях Вченої ради планується розглянути ряд важливих питань щодо життєдіяльності та функціонування університету.

Проректор з наукової роботи Анатолій Панченко доповів про стан публікаційної активності НПП ТДАТУ у НМ БД Scopus, яка позиціонується видавничою корпорацією Elsevier як найбільша у світі універсальна реферативна база даних. Він проаналізував загальну кількість опублікованих статей НПП університету в минулому році та кількістю цитувань. У 2023 році за показниками Scopus ТДАТУ посів 96 місце і увійшов до ста кращих ЗВО. На сьогодні у Scopus – 622 статті 300 науковців Університету, з них 133 статті опубліковано у 2023 році – і це є найбільше за всі роки. Також проректор ознайомив Вчену раду з планами на 2024 рік.

Проректор з НПР та МС Дар’я Легеза доповіла про результати підготовки міжнародних проєктів за участі НПП та здобувачів. У військовий час це питання є особливо важливим для закладів вищої освіти, оскільки перемога у міжнародних проєктах дозволяє суттєво поліпшити матеріально-технічну базу ЗВО.

Робота по залученню колективу ТДАТУ до участі у міжнародних проєктах розпочалася ще у вересні минулого року, згодом були створені локальні робочі групи, між якими розподілили проєкти: ERASMUS KA2 CDHE, ERASMUS STRATEGY PARTNERSHIP; JEAN MONET MODULES. Загалом участь у цих проєктах взяли всі кафедри університету, вони подали понад 10 заяв. Також було оголошено теми проєктів, що плануються втілити в 2024 році.

Дар’я Легеза, яка виступила модератором цього напрямку, внесла пропозиції щодо удосконалення процесу подачі заявок: передбачити години в індивідуальному плані викладачів та нормах часу для подання грантової заявки; запровадити вивчення іноземної мови дистанційно, віртуально, онлайн; запровадити практику доповіді результатів стажування та академічної мобільності викладачів на Вченій раді; провести виховну роботу зі здобувачами щодо долучення до участі у міжнародних проєктах.

Світлана Плотніченко, в.о. зав. кафедри менеджменту та публічного адміністрування доповіла щодо досвіду стажування в університетах Польщі впродовж 2 місяців.

Також на засідання Вченої ради університету було затверджено кандидатури здобувачів, що будуть подані на призначення іменної стипендії Президента України

З усіх питань, розглянутих на засіданні Вченої ради прийняті узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ