26 вересня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось плановане засідання Вченої ради. Воно проходило у дистанційному форматі під керівництвом голови Вченої ради, ректора Сергія Кюрчева.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про стан професійної активності НПП університету щодо публікацій у наукометричній базі Scopus.
2. Шляхи удосконалення системи внутрішнього забезпечення в якості віщої освіти у ТДАТУ у 2023-2024 н.р.
3. План реалізації міжнародної діяльності у ТДАТУ.
4. Різне.

Проректор з наукової роботи Анатолій Панченко доповів про стан публікаційної діяльності у наукометрічній базі Scopus НПП університету. Scopus позиціонується видавничою корпорацією Elsevier як найбільша у світі універсальна реферативна база даних з можливостями відстеження цитованості наукових публікацій. Анатолій Іванович відзначив, що кількість цитувань праць науковців ТДАТУ суттєво зросла, це призвело до збільшення індексу Гірша, який зараз дорівнює 19. Показник Scopus враховується і при складанні міжнародних і національних рейтингів. ТДАТУ входить до числа 100 кращих ЗВО України.

Завідувачка відділу моніторингу, к.т.н., доцент Радміла Скляр доповіла присутнім про шляхи удосконалення системи внутрішнього забезпечення якості освіти у контексті функціональних обов’язків відділу моніторингу.

Акцент доповіді було зроблено на напрямах реалізації стратегічної цілі: «Формування академічного простору для забезпечення можливості отримання якісної освіти протягом життя» Стратегії розвитку ТДАТУ в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України 2023-2030 р.р.

А саме:

– дотримання затвердженого регламенту процедури проведення моніторингу та періодичного перегляду освітніх програм Університету в 2023-2024 навч. році;
– забезпечення повноцінної участі роботодавців у формуванні змістової складової освітніх програм і програмних результатів навчання;
– онлайн-опитування стейкхолдерів з метою виявлення проблем та вчасного їх усунення; дотримання норм академічної доброчесності учасниками освітнього процесу.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва професор Дар’я Легеза доповіла «Про план з міжнародної діяльності ТДАТУ на 2023-2024 н.р.». Доповідь була акцентована на важливих завданнях міжнародної співпраці ТДАТУ. Для посилення даної роботи заплановано: актуалізувати і створити англомовні версії сайту ТДАТУ і кафедр; розширити горизонт академічної мобільності НПП; провести моніторинг володіння англійської мови викладачами; долучитись до інтенсивного вивчення іноземних мов; активізувати роботу кафедр з подачі заявок на гранти.

З усіх питань, розглянутих на засіданні вченої ради, прийнято узгодженні рішення та дано відповідні доручення.