Другого листопада у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного під керівництвом голови Вченої ради, ректора Сергія Кюрчева відбулось плановане засідання. Воно проходило у дистанційному форматі.

Порядок денний складався з наступних питань:

1 Про стан впровадження дуальної форми навчання студентів університету у І семестрі 2022-2023 н.р.
2 Про стан професійної активності НПП університету щодо публікацій у наукометричній базі Scopus.
3 Про організацію освітнього процесу у відокремлених структурних підрозділах університету.
4 Різне.

По першому питанню декани проінформували про стан впровадження дуальної форми навчання студентів своїх факультетів у І семестрі 2022-2023 н.р. Дуальна форма навчання успішно реалізується у ТДАТУ з 2018 року, коли студенти окрім теоретичних занять засвоюють та застосовують свої знання на виробництві.

Таврійський ДАТУ був першим закладом вищої освіти, де була впроваджена дуальна форма. Це той випадок, коли у підготовці фахівців бере участь і ЗВО, і підприємство (установа, організація). Сутність такої системи полягає у тісній взаємодії підприємства та навчальних закладів на основі соціального партнерства, де обидві сторони є рівноправними партнерами, які розробляють та координують навчальний процес, здійснюють контроль за його результатами.

Не дивлячись на воєнний стан та окупацію рф частини територій Запорізької області, багато здобувачів ТДАТУ отримують освіту саме за дуальною формою.

Проректор з наукової роботи Анатолій Панченко доповів про стан публікаційної діяльності у наукометрічній базі Scopus НПП університету. Scopus позиціонується видавничою корпорацією Elsevier як найбільша у світі універсальна реферативна база даних з можливостями відстеження цитованості наукових публікацій. У 2022 році Таврійський ТДАТУ вперше увійшов до 100 кращих ЗВО і посів 97 позицію у рейтингу Scopus, піднявшись на 12 сходинок. Такий результат став можливим завдяки збільшенню кількості наукових публікацій, цитувань праць науковців ТДАТУ і як результат – зростанню індексу Гірша. Головна задача для науковців ТДАТУ – й надалі продовжувати наукову та публікаційну активність, тим самим – покращувати результат рейтингів.

Про організацію освітнього процесу у відокремлених структурних підрозділах університету доповідали їх керівники. У підпорядкуванні Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного знаходяться шість відокремлених структурних підрозділів (коледжів): Василівський, Мелітопольський, Ногайський, Новокаховський, Бердянський та Оріхівський фахові коледжі. Всі вони, окрім останнього, знаходяться на окупованих територіях, Оріхівський коледж знаходиться у зоні бойових дій. Ще навесні всі ВСП ТДАТУ були тимчасово переміщені на підконтрольну Україні територію. Освітній процес у коледжах відбувається згідно графіку.

З усіх питань, що були розглянуті на засіданні Вченої ради прийнято узгоджені рішення та дані відповідні доручення.